13-latek niczym Elton John? Jego wersja "Rocket Mana" zszokowała jurorów Mam Talent

13-letni Kerr James zaskoczył widzów brytyjskiej edycji "Mam Talent" swoją dojrzałą barwą głosu. Podczas wykonania utworu "Rocket Man" zagrał również na fortepianie. Widzowie docenili nie tylko jego umiejętności, ale też wrażliwość, która zbliżyła wersję 13-latka do oryginału. Podobnego zdania byli również jurorzy.

Uczestnicy popularnych talent shows mimo młodego wieku często zaskakują dojrzałością. W ten sposób jurorów brytyjskiej edycji "Mam Talent" poruszył Kerr James, wokalista z Glasgow, który zdecydował się zaprezentować w konkursie nietypowy dla nastolatka repertuar. Wyjątkowy głos uczestnika sprawił, że jego wykonanie "Rocket Mana" porównywano z oryginałem.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Od Susan Boyle do Eltona Johna

W chwili przesłuchania James miał zaledwie dwanaście lat, a jego pasja do śpiewania zaczęła się jeszcze wcześniej. Już jako trzylatek zainteresował się muzyką, oglądając w telewizji występ Susan Boyle. Producentom wyznał, że jego największym marzeniem jest zostać artystą, a jako największą inspirację wymienił Freddiego Merkury'ego. Niestandardowe fascynacje muzyczne, skoncentrowane wokół artystów uznawanych dziś za ikony, znalazły odzwierciedlenie w wyborze pierwszego zaprezentowanego w programie utworu. Kerr James wykonał przebój Otisa Reddinga, "Try a Little Tenderness". Jurorzy docenili nie tylko jego zaskakującą barwę głosu, ale też to, jak zachowuje się na scenie. - Przyszedłeś do nas z prawdziwą energią i optymizmem. Jesteś świetny, gdy jesteś inny, najlepszy, gdy się wyróżniasz - podsumował występ Simon Cowell.

Ta sama wrażliwość

W programie "Britain's Got Talent" James dotarł do półfinału, gdzie wykonał znany utwór Eltona Johna, "Rocket Man". 13-letni już uczestnik na wzór oryginału akompaniował sobie również na fortepianie. Choć w chwili występu uczył się gry od zaledwie 18 miesięcy, jurorzy uznali jego umiejętności instrumentalne za "fantastyczne" i pochwalili dobór repertuaru. Widzów zaskoczyła dojrzała barwa głosu młodego wokalisty, a w niektórych frazach dostrzegali podobieństwa do manieryzmów i wrażliwości samego Eltona Johna.

Udało mu się przekazać emocje w ten sam sposób, w jaki zrobił to Elton. Pierwszy raz słyszę kogoś, kto był w stanie wykonać ten utwór na tym samym poziomie, co on. Uwielbiam jego barwę.
Myślę, że Sir Elton byłby pod wrażeniem. Kawał głosu jak na takiego młodziaka, który w dodatku opanował grę na dwóch instrumentach i ma odwagę, by zagrać na żywo w telewizyjnym show.
Ma niesamowitą skalę głosu. Gdy śpiewa, brzmi na starszego o 10 lat.

- komentowali widzowie. Występ 13-latka można obejrzeć w serwisie YouTube.

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: