"Syrop dostarczony". Jest polska odpowiedź na "Poland" Lil Yachty'ego

Hit "Poland" Lil Yachty'ego odtworzono w serwisach streamingowych już ponad 20 milionów razy, a teledysk z nawiązaniami do naszego kraju przekroczył 10 milionów wyświetleń. Bedoes i jego 2115 Gang postanowił nagrać remiks, który jest odpowiedzią na internetowy przebój.

"Poland" Lil Yachty'ego szybko stał się popularny i to nie tylko w naszym kraju. Udostępnili go Drake i Wiz Khalifa, doczekał się też licznych przeróbek na TikToku, a teledysk z licznymi nawiązaniami do polskich miast w krótkim czasie zdobył ponad 10 milionów wyświetleń. Ostatnio w sieci pojawił się remiks, który jest rodzimą odpowiedzią na przebój rapera.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

O remiksie spekulowano już wcześniej

W połowie października serwis Hypest przekazał, że Lil Yachty i Cole Bennett, odpowiedzialny za klip do "Poland", przyjechali do Polski. DJ Akademiks poinformował o możliwej nawiązującej się współpracy z "topowym polskim raperem" i nagraniu remiksu. Choć nie zostało wówczas ujawnione na kogo padł wybór, Hypest spekulował, że to Young Multi weźmie udział w przedsięwzięciu. Udostępniał zdjęcia z planu teledysku, a w mediach społecznościowych wspominał o "dużych ruchach zwiastujących wielkie kroki". Okazało się jednak, że viralowy kawałek wziął na warsztat Bedoes i jego ekipa 2115.

 

Teledysk Bedoesa powstał w Warszawie

Do przeróbki powstał także humorystyczny teledysk. W oryginale Lil Yachty jedzie metrem o nazwie Poland, wysiada na stacji Warsaw, a na niej zamiast stolicy czeka na niego krakowski Barbakan. Poza tymi nawiązaniami "Poland" nie ma większych związków z naszym krajem. Raper opisuje w nim narkotyczne właściwości spożywanego w większych niż zalecane ilościach syropu na kaszel, określanego w slangu jako "wock". "Zabrałem syrop do Polski" - rapował Yachty, a Bedoes postanowił go przejąć. W swojej wersji postanowił odpowiedzieć amerykańskiemu artyście.

The wock has been delivered [syrop został dostarczony - przyp. red.]. Na zdrowie.

- czytamy w opisie remiksu. W klipie członkowie 2115 rapują w warszawskim metrze i pływają statkiem po Wiśle, nawiązując również do polskiej historii. Premiera teledysku miała miejsce kilkanaście godzin temu i obejrzało go już prawie 400 tysięcy osób. Znalazł się też na 4. miejscu w karcie Na Czasie serwisu YouTube. Nad realizacją poza Bedoesem czuwała Roksana "Roxy" Kwiatkowska, szefowa nowej wytwórni rapera.

Remiks "Poland" to kolejny krok popularyzujący wytwórnię Bedoesa, powstały niedawno 2115 Label. Pierwszy album wydany pod tym szyldem, "Rodzinny Biznes", uzyskał status Złotej Płyty w ciągu zaledwie 24 godzin.

Więcej o: