Nowa płyta Dawida Podsiadły już w sprzedaży. Wiemy, gdzie można posłuchać jej za darmo

21 października ukazała się na rynku nowa płyta Dawida Podsiadły. "Lata Dwudzieste" to czwarty album w jego dyskografii i jak zapowiada sam autor, jest też najbardziej przebojowy i taneczny. Na premierę trzeba było czekać cztery długie lata, ale już można kupić fizyczną kopię krążka. Na szczęście nie trzeba się koniecznie wybierać po nią do sklepu ani czekać na dostawę. Wszystkie piosenki można bowiem przesłuchać za darmo.

Dawid Podsiało cieszy się niemalejącą sympatią słuchaczy od lat, a każdy jego kolejny muzyczny projekt jest bardzo wyczekiwany. Nie inaczej było w wypadku "Lat Dwudziestych" - to niewątpliwie jedna z najbardziej dyskutowanych muzycznych premier tego roku. Nowy krążek składa się z 13 gorących piosenek i pojawiają się na nim duety nagrane m.in. z Kasią Nosowską i królową polskich hal, Sanah. Album został wyprodukowany we współpracy z Jakubem Galińskim, który na co dzień gra w zespole Dawida.

Zobacz wideo "Miałam trochę przesyt zbrodni. Gdy policjanci płakali, opowiadając mi o swoich sprawach, pomyślałam o odskoczni"

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie posłuchać nowej płyty Dawida Podsiadły za darmo?

"Lata XX-te to moje pierwsze dziesięć lat innego życia. Innego od pierwszych dwudziestu. To także nabranie powietrza do płuc przed zbliżającą się trzydziestką i zderzenie się z moim nastoletnim wyobrażeniem o tym, kim wtedy będę. Wachlarz emocji, który towarzyszył mi podczas pracy nad albumem, był bardzo szeroki, ale w ogólnym odbiorze sama płyta wydaje mi się całkiem taneczna i bardzo przebojowa. Chyba najbardziej z dotychczasowych" - opowiada o płycie sam Dawid Podsiadło.

Żeby posłuchać wszystkich nowych numerów Podsiadły, nie trzeba koniecznie gnać do sklepu. Na oficjalnym koncie muzycznym dostępna jest bowiem pełna albumowa playlista, którą można przesłuchać bez opłacania dostępu do serwisów streamingowych. Premierowe piosenki można znaleźć np. na YouTubie:

 

Albo można włączyć poniższą playlistę ze Spotify. Dodajmy, że Dawid Podsiadło jest pierwszym polskim artystą, który we współpracy z platformą przygotował pogłębioną wersję wydawnictwa w wersji Enhanced Album.

Co to oznacza? Mnóstwo smacznych kąsków i miłych niespodzianek dla słuchaczy. Playlista jest multimedialna i została wzbogacona o dodatkowe nagrania wideo oraz głosowe komentarze samego Dawida. Podsiadło opowiada na nich historie związane z poszczególnymi piosenkami i ich powstaniem, tłumaczy, dlaczego i co jak brzmi - tego wcześniej nigdzie indziej nie opublikowano.

Dawid Podsiadło ma za sobą liczne sukcesy. Choćby w 2018 roku platynową płytę za swój drugi album "Annoyence & Disappointment", potrójną platynę za album "Małomiasteczkowy", a na dokładkę Paszport Polityki za dokonania na polu muzyki popularnej. Na jego trasie koncertowej "Małomiasteczkowy tour" zjawiło się 100 tys. osób, a bilety na kolejną turę "Wielkomiejski tour" bilety wyprzedały się w dosłownie cztery minuty. Tegoroczne koncerty stadionowe Podsiadły w Gdańsku, Wrocławiu i Chorzowie zgromadziły łącznie ponad 150-tysięczną publiczność.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: