Sanah za pół tysiąca, Dawid Podsiadło od 99 złotych. Czyli można jednak tanio?

26 sierpnia 2023 roku Dawid Podsiadło ponownie wystąpi na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie. Organizatorzy mając w pamięci sukces frekwencyjny z 2019 roku przygotowali prawie 20 tys. wejściówek więcej. Trafiły do sprzedaży w poniedziałek, a ich ceny zaczynają się od 99 złotych.

Koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie, który w przeszłości Dawid Podsiadło wyprzedał razem z Taco Hemmingwayem, to kolejna z niespodzianek promujących jego najnowszy album "Lata Dwudzieste". Tym razem organizatorzy mając na uwadze zainteresowanie wydarzeniem z 2019 roku, w którym wzięło udział 60 tys. widzów, postanowili przygotować prawie 80 tys. biletów i pobić frekwencyjny rekord. Artysta wystąpi 26 sierpnia 2023 roku. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szykuje się rekordowy wynik? 

W 2023 minie dekada od debiutu wydawniczego Podsiadły na polskim rynku muzycznym. To w maju 2013 roku ukazała się jego debiutancka płyta "Comfort and Happiness", która dzięki wzmożonemu zainteresowaniu twórczością wokalisty po udziale w programie "X-Factor" w pierwszym tygodniu po premierze uplasowała się na 1. miejscu w zestawieniu najlepiej sprzedających się albumów w kraju, a dwa lata później uzyskała status diamentowej. Dziesięć lat później popularność Dawida nie słabnie. To pierwszy polski artysta, któremu udało się wyprzedać Stadion Narodowy, a promując najnowsze wydawnictwo planuje powtórzyć ten sukces. Innowacją będzie okrągła scena 360 stopni, umożliwiająca publiczności oglądanie koncertu z wielu perspektyw. Zwiększono też liczbę dostępnych biletów do prawie 80 tysięcy wejściówek. Warto mieć na uwadze, że tegoroczna "stadionowa" trasa Podsiadły zgromadziła 150 tysięcy osób, można się więc spodziewać, że zainteresowanie przedsięwzięciem w stolicy nie będzie mniejsze. W 2019 bilety na koncert Dawida i Taco wyprzedały się w dwa dni.

Bilety poniżej stu złotych

Bilety na koncert Dawida Podsiadły na Stadionie Narodowym można kupić za pośrednictwem strony eBilet.pl. Sprzedaż ruszyła w poniedziałek 24 października o godzinie 12:00 i potrwa do wyczerpania puli. Obowiązuje limit 6 biletów na jedną osobę, a wszystkie są personalizowane. W ostatnich miesiącach Polaków szokowały kwoty, które trzeba były zapłacić za występy sanah (nawet 449 złotych) czy meet & greet Krystiana Ochmana (550 złotych). W porównaniu do nich koncert Podsiadły na PGE Narodowym wypada cenowo o wiele przystępniej. Ceny zaczynają się od 99 złotych za szóstą kategorię, ale istnieje też możliwość kupna biletu VIP za 599 złotych W jego skład wchodzą dostęp do biznes klubu, catering, napoje bezalkoholowe i napoje alkoholowe dla osób pełnoletnich. Dzieci do 4 roku życia mogą wejść na teren wydarzenia za darmo. 

To również okazja do sprawdzenia, jak materiał z nowej płyty sprawdzi się na żywo w wyjątkowych okolicznościach. Wydanie "Lata Dwudziestych" było dla wokalisty pretekstem do specyficznych działań promocyjnych. Jest pierwszym polskim wykonawcą zaproszonym do współpracy przez Spotify do stworzenia tzw. "enhanced album". Pod tym pojęciem kryje się specyficzny sposób wyświetlania poszczególnych utworów w serwisie - zostały wzbogacone o unikatowe, ruchome tła, a płytę uzupełniają tekstowe i głosowe komentarze autora. Spotify ma też monopol na publikację albumu - jest jedynym serwisem streamingowym, za pośrednictwem którego można go przesłuchać. 

Organizatorami koncertu są MUZK, West Eventz i PGE Narodowy.

Więcej o: