Polak potrafi. Podsiadło trafił do czołówki światowych premier Spotify. Goni Taylor Swift

21 października ukazał się nowy album Dawida Podsiadły "Lata Dwudzieste". Jak się okazuje, fani muzyka słuchali go z takim zacięciem, że płyta trafiła do pierwszej piątki najpopularniejszych w skali globalnej premier na platformie Spotify. Warto podkreślić, że przed nim są tylko Taylor Swift i zespół Arctic Monkeys. Polak potrafi!

Dawid Podsiadło z "Latami Dwudziestymi" przebił się na listę "Top Albums. Debut Global". Teoretycznie nasz zawodnik trafił na czwarte miejsce, ale biorąc pod uwagę, że tak naprawdę dwa pierwsze miejsca okupuje Taylor Swift z dwoma wersjami tej samej płyty "Midnights", śmiało można uznać, że Dawid ma miejsce na podium. Przypomnijmy, Spotify to najpopularniejszy na świecie serwis zajmujący się strumieniowym przesyłaniem muzyki. Działa w 183 krajach świata i dociera miesięcznie do 433 milionów użytkowników.

Zobacz wideo Przepis na eurowizyjny sukces? "Wyślijcie Męskie Granie Orkiestrę"

Podsiadło w czołówce globalnych premier na Spotify

Dodajmy, że dokonanie Dawida Podsiadły jest tym bardziej imponujące, że Taylor Swift i Arctic Monkeys to wykonawcy anglojęzyczni o międzynarodowej rozpoznawalności. Tymczasem "Lata Dwudzieste" to album polskojęzyczny - tak entuzjastyczne przyjęcie nowego materiału w premierowy weekend robi wrażenie. Informację o wynikach podano we wtorek rano na profilu Spotify Charts:

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Dodajmy, że z okazji premiery płyty Spotify umieścił na Times Square w Nowym Jorku wielkoformatowy, ładnie podświetlony baner:

Przypomnijmy też, że Dawid Podsiadło jest pierwszym polskim wykonawcą, który na zaproszenie platformy Spotify przygotował specjalną odsłonę swojego albumu w wersji Enhanced Album. To oznacza, że "Lata Dwudzieste" można włączyć jako multimedialną playlistę, na której poza muzyką znajdziemy oryginalne nagrania wideo, dodatkowe grafiki oraz komentarze twórcy w formie tekstowej oraz nagranych komentarzy głosowych. Dawid Podsiadło dla użytkowników Spotify nagrał ciekawostki o tym, jak nagrywał najnowszą płytę - te są wyświetlane w czasie odtwarzania piosenek. Sam Podsiadło komentuje:

Zazwyczaj cieszę się gdy interpretacje moich utworów, fruwają sobie swobodnie i układają się w swoje własne kształty, pasujące do żyć moich odbiorców, tak by jakoś im się to w tym życiu przydało.
Jednak ciężkie czasy nadeszły i czasami swoboda interpretacyjna bywa niebezpieczna, dlatego cieszę się, że w ramach specjalnej wersji albumu Enhanced, moi odbiorcy mają możliwość w wygodny sposób, poszerzyć sobie kontekst moich piosenek.

Od kiedy singiel "Małomiasteczkowy" miał na Spotify premierę w 2019 roku, został już przesłuchany ponad 230 milionów razy, przez co jest jednym z pięciu najczęściej streamowanych albumów w kategorii POP w Polsce. I choć od ostatniej premiery płyty Dawida minęły już cztery lata, to nieodmiennie pozostaje on jednym z najpopularniejszych polskich artystów na Spotify. W poniedziałek 24 października ruszyła też sprzedaż biletów na solowy koncert Podsiadły na Stadionie Narodowym - w ciągu niespełna godziny większość biletów się wyprzedała.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: