Dawid Podsiadło planuje dokonać apostazji. "Nie chcę zaburzać statystyk"

Dawid Podsiadło był gościem ostatniego odcinka podcastu Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. W rozmowie zapowiedział odejście z Kościoła katolickiego i przyznał, że jest w trakcie procesu apostazji.

Muzyk pojawił się w podcaście "Wojewódzki&Kędzierski" w związku z wydaniem nowej płyty pt. "Lata dwudzieste". Pierwszym singlem promującym najnowsze wydawnictwo był utwór "POST", który był jednym z najchętniej granych utworów przez stacje radiowe w czasie tegorocznych wakacji

Prowadzący podcastu zadali wokaliście pytanie o ten utwór, który według niektórych wzbudza najwięcej emocji ze wszystkich na nowej płycie. Według Podsiadły piosenka odnosi się do hipokryzji Kościoła katolickiego. "»POST.« był reakcją na głęboko umoralniające — właśnie w kontekście wartości i wiary — postawy prezentowane przez różne osoby, które na co dzień same mają spore braki w moralności". 

Więcej informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Artur Rojek o doborze artystów na Great September: "Decydował potencjał". Zobacz relację z Łodzi

Dawid Podsiadło odchodzi z Kościoła katolickiego

W dalszej części rozmowy artysta dodał, że jest w trakcie apostazji. Mówi, że nie ma problemu z wiarą, a samą instytucją kościoła, która według niego nie działa w sposób, w który powinna:

Udało mi się zdobyć akt chrztu i jak będę w rodzinnych stronach i wygospodaruję czas na to, to poprosiłbym o apostazję. Nie chcę zaburzać statystyk i korzystać z przywilejów organizacji, z którą niewiele mnie łączy (...). Mam problem z instytucją, a nie z wiarą. Wszyscy widzimy kolejne mnożące się przypadki pedofilii, wtrącanie się w sprawy polityczne, światopoglądowe. Nie piętnuję wiary, tylko hipokryzję

Do dokonania aktu apostazji w Polsce, czyli formalnego odejścia od Kościoła i wiary katolickiej, trzeba złożyć oświadczenie wraz z aktem chrztu do proboszcza parafii w miejscu zamieszkania. 

"Lata dwudzieste" Dawida Podsiadły to niewątpliwie jedna z najbardziej wyczekiwanych muzycznych premier tego roku. Nowy krążek składa się z 13 utworów i pojawiają się na nim dwa duety - z Katarzyną Nosowską i królową polskich hal, czyli sanah. Album został wyprodukowany we współpracy z Jakubem Galińskim, który na co dzień gra w zespole Dawida.

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: