"Unholy" na szczycie Billboardu. Pierwszy numer jeden transpłciowego artysty

Piosence "Unholy" autorstwa Sama Smitha i Kim Petras udało się dotrzeć do pierwszego miejsca na liście Billboard Hot 100. To historyczna chwila dla środowiska LGBT+, ponieważ to pierwszy raz w historii, gdy utwór, który wykonuje transpłociowy artysta znalazł się na szczycie tej prestiżowej listy przebojów.

Sam Smith i Kim Petras w sierpniu zapowiedzieli wydanie wspólnego utworu. Krótki fragment piosenki "Unholy" udostępnili wówczas na TikToku, gdzie momentalnie stał się viralem. Utwór oficjalnie wydano 22 września i bardzo szybko zyskał uznanie słuchaczy, jak i krytyków.  

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Artur Rojek o doborze artystów na Great September: "Decydował potencjał". Zobacz relację z Łodzi

Historyczne pierwsze miejsce

I tak w ciągu kilku tygodni od premiery, piosenka dotarła początkowo do trzeciego, a później do drugiego miejsca na liście Billboard Hot 100. Jednak w tym tygodniu utwór "Unholy" trafił na szczyt notowania, spychając z pierwszego miejsca "Bad Habit" od Steve’a Lacy’ego.

W ten sposób Kim Petras i Sam Smith piosenką "Unholy" tworzą historię. To pierwsze takie osiągnięcie w świecie muzycznym, które sprawia, że Petras jest pierwszą otwarcie transseksualną artystką, która dotarła na szczyt tej listy. Również Smith dokonał przełomu. Został pierwszym otwarcie niebinarnym muzykiem, którego utwór zdobył pierwsze miejsce na liście Billboardu.

 

Dawid Podsiadło Dawid Podsiadło planuje dokonać apostazji. "Nie chcę zaburzać statystyk"

Pochodząca z Niemiec Kim Petras po tym przełomowym osiągnięciu dodała post na Instagramie, w którym nie kryje radości:

Numer jeden w Hot 100! Jestem tak wdzięczna. Sam, nie mogę ci wystarczająco podziękować za to, że jesteś ze mną od lat. Jestem zaszczycona, że mogę być częścią twojego pierwszego numeru jeden w USA. Powinieneś mieć ich już 500 na ten moment. Kocham cię nad życie, Sam
 

Doda podczas 'Wielkiego Grania' na PGE Narodowym Doda po 20 minutach wyszła z wywiadu. "Sama na tę biografię zapracowała"

To wszystko dzieje się tydzień po tym, jak artystka udzieliła wywiadowi Billboardowi. Wtedy "Unholy" znajdowało się na drugim miejscu i artystka nie kryła radości, mówiąc, że ma wielką nadzieję, że nie jest ostatnią transpłciową artystką, której udało się tego dokonać.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina 

Więcej o: