Jako pierwsza Polka zaśpiewała z Andreą Bocellim. "Chciałam Wam to pokazać. Bardzo czuły moment"

Olga Szomańska jako pierwsza w Polsce zaśpiewała z Andreą Bocellim. Podzieliła się właśnie wcześniej nieopublikowanym nagraniem z próby przed wspólnym występem. W duecie zaśpiewali polsko-włoską wersję utworu "Vivere". "To nasze pierwsze wykonanie na próbie, bardzo czuły moment" - zaznaczyła w opisie filmu i podkreśliła, że emocje były bardzo duże. Kiedy Bocelli zaczął śpiewać, nie mogła się opanować.

Olga Szomańska to pochodząca z Wrocławia polska wokalistka, a także autorka tekstów, kompozytorka i aktorka. Urodziła się w 1982 roku, a polscy słuchacze najlepiej kojarzą ją dzięki nagranej piosence "To nie jest miłość" - Szomańska zaśpiewała go razem z Przemysławem Brannym. Przebój nagramy w ramach stworzonego przez Piotra Rubika oratorium "Tu Es Petrus" przyniósł liczne nagrody, takie jak "SuperJedynka" na 43. festiwalu w Opolu czy pierwszą nagrodę "TOPTrendy Festiwal" Sopot 2007 - piosenka była także "Przebojem Lata z Jedynką".

Zobacz wideo Sara James: Mam dużo propozycji, ale nie mogę mówić o wszystkim

Polka zaśpiewała z Bocellim. Pokazała nagranie z próby

Ale dodajmy, że Olga Szomańska jeszcze w 1999 roku dała się dobrze poznać widzom jako laureatka programu "Szansa na sukces" - wygrała dzięki wykonaniu piosenki "W moim magicznym domu" z repertuaru Hanny Banaszak. Była związana z Teatrem Muzycznym we Wrocławiu, a w warszawskim Teatrze Muzycznym "Roma" występowała w takich spektaklach jak "Miss Saigon" czy "Grease". Brała także udział w musicalu "Kwiaty we włosach". Jej głos dobrze znają wielbicie serialu "Pierwsza miłość" - to ona razem z Janem Radwanem zaśpiewała piosenkę do czołówki.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Szomańska pierwszą solową płytę "Nówka" wydała w 2011 roku - łącznie z różnymi projektami grupowymi ma w swojej dyskografii kilkanaście wydanych albumów. Zaliczyła także udział w produkcji Disneya. W 2013 roku wzięła udział w polskich nagraniach ścieżki muzycznej do animacji "Kraina lodu". Przez długie lata należała również do obsady serialu "M jak miłość", w którym wcielała się w postać Marzenki Laskowskiej-Lisieckiej.

Jak teraz podkreśla z dumą, jest również pierwszą Polką, która zaśpiewała z Andreą Bocellim. I to w swoim rodzinnym mieście! Wokalistka podzieliła się w mediach społecznościowych nagraniem z prób przed występem na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Sama pisze:

Chciałam Wam to pokazać. Co wtedy czułam? Myślę, że to samo, co czuję teraz. Ogromne wzruszenie. To nasze pierwsze wykonanie na próbie, bardzo czuły moment... Emocje były tak duże, że kiedy Andrea Bocelli zaczął śpiewać, podniosłam ręce do góry. To była moja wielka wygrana.

I dodaje:

Wieczorem już piękna suknia i tysiące osób na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. W moim mieście z ukochaną orkiestrą Narodowe Forum Muzyk, składającą się z moich nauczycieli oraz przyjaciół ze szkolnej ławki... Byłam i jestem szczęśliwa, że mogłam jako pierwsza w Polsce zaśpiewać z Andreą Bocellim. Wierzę w to bardzo, że jeszcze kiedyś mi się to zdarzy.

Olga Szomańska zaśpiewała z Andreą Bocellim w ramach koncertu inauguracyjnego "ESK Wrocław 2016" - zaśpiewali wtedy polsko-włoską wersję utworu "Vivere". Koncert odbył się 19 czerwca 2015 roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

 

Pod nagraniem z próby na Instagramie pojawił się komentarz od Joanny Moro (z którą też Szomańska nagrała płytę "Piosenki Anny German"): "Olga jesteś wielka - totalny wzrusz od rana. Gratulacje". Na Facebooku nagranie skomentowała też imienniczka wokalistki, Olga Bończyk - "Jestem z Ciebie baaaaaardzo dumna!!!!! To Twój Wielki sukces. Jestem pewna, że będzie ich jeszcze wiele".

"To było jedno z najważniejszych wydarzeń mojego życia. Maestro Andrea Bocelli wybrał mnie spośród wszystkich polskich wokalistów, więc było to dla mnie ogromne wyróżnienie. Kiedy otrzymałam informację z Telewizji Polskiej, że właśnie ja zaśpiewam w duecie z wielkim, włoskim tenorem, byłam bardzo podekscytowana. Miałam mało czasu na przygotowania, ponieważ występowałam w piątek, a dowiedziałam się o tym w niedzielę poprzedzającą. Ale może właśnie dlatego, że było tak mało czasu, nie zżarła mnie trema i wszystko pięknie się udało" - wspominała jeszcze w 2016 roku w wywiadzie, który w całości można przeczytać na jej stronie. 

Przypomnijmy, że Olga Szomańska także z dużym sukcesem brała udział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" - wygrała dwa odcinki, w których wcieliła się w Tinę Turner i Się. Przeszła do finału, w którym przyszło jej portretować Robina Thicke i Pharella Williamsa. Zajęła jednak drugie miejsce - wygrała Maria Tyszkiewicz.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: