Tańczyła w teledyskach Sii. Teraz Maddie Ziegler ma już 20 lat. Jak potoczyła się jej kariera?

Popularność zdobyła dzięki współpracy z pochodzącą z Australii piosenkarką, Sią. Występ w teledysku do "Chandelier" był dla niej przepustką do kariery. Miała wtedy 11 lat. Dziś Maddie Ziegler ma 20 lat, wciąż zajmuje się tańcem, występuje w filmach i reklamach, a na swoim koncie ma nawet publikację książki.

Udział w teledysku do piosenki "Chandelier" był dla Maddie Ziegler przepustką do wielkiej kariery. Obecnie utwór ma ponad 2,5 miliarda wyświetleń na YouTube. Od jego premiery minęło 8 lat, a Maddie jest już dorosła. Jak się zmieniła?

Więcej znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Short Circuit". Sezon 2 [ZWIASTUN]

Pamiętacie dziewczynkę z teledysków Sii? Oto jak się zmieniła

Maddie Ziegler urodziła się 30 września 2002 w Pittsburghu. W wieku 8 lat razem z mamą i młodszą siostrą wystąpiła w show "Taniec - marzenie mojej mamy", opowiadającym o pierwszych krokach w tanecznej karierze uczennic szkoły tańca Abby Lee Miller. Pojawiały się w nim przez kolejnych 6 sezonów.

W 2014 roku Maddie pojawiła się w teledysku do piosenki "Chandelier". Sia zobaczyła 11-latkę w jednym z odcinków reality show i postanowiła zaprosić ją do występu. – Napisała do nas na Twitterze "Hej, Maddie, czy chciałabyś pojawić się w teledysku do mojej nowej piosenki"? (...) Pierwszego dnia, kiedy się spotkałyśmy, podeszła do mnie, przytuliła i powiedziała "Nie wierzę, że jestem tu z tobą! Jestem twoją wielką fanką"! To było zabawne, bo to ona jest wielką gwiazdą, sławną piosenkarką i w ogóle. – wyznała wtedy 11-letnia Maddie w wywiadzie dla portalu Vulture.

 

"Chandelier" nie był jedynym występem u boku Sii. W 2015 roku Ziegler pojawiła się jeszcze w teledyskach do "Elastic Heart" (w którym zatańczył również Shia LaBeouf) i "Big Girls Cry". Maddie towarzyszyła piosenkarce także podczas koncertów i występów w telewizji.

Tańczyła w teledyskach Sii. Teraz próbuje swoich sił w aktorstwie

We wrześniu Maddie Ziegler skończyła 20 lat. Wciąż związana jest z tańcem, ale próbuje swoich sił również w aktorstwie czy modelingu. Pojawia się w różnych kampaniach reklamowych, na okładkach magazynów, w tym "Vanity Fair", "Teen Vogue" czy "Cosmopolitan". W 2017 roku wydała książkę "Pamiętniki Maddie".

W 2017 roku zagrała w filmie "Powieść Henry'ego". Za rolę w wyreżyserowanym przez Się filmie "Music" Maddie otrzymała Złotą Malinę dla najgorszej aktorki drugoplanowej. W 2021 roku pojawiła się w "Następstwach" i w wyreżyserowanym przez Stevena Spielberga remake'u "West Side Story". Ziegler jest aktywna w mediach społecznościowych. Jej konto na Instagramie obserwuje ponad 13 milionów fanów.

 
Więcej o: