Już to wiemy! Arctic Monkeys pierwszym headlinerem na Open'er Festival 2023

Z samego rana oficjalne konto Open'er Festival zmieniło zdjęcie w tle na Facebooku. Pomyślałem: to musi coś znaczyć. I znaczyło. Mamy pierwsze ogłoszenie, kto zagra na przyszłorocznej edycji. Legendarny brytyjski zespół Arctic Monkeys wystąpi w Gdyni już 30 czerwca!

Brytyjski zespół rockowy Arctic Monkeys powstał 20 lat temu, ale dla szerszej publiczności stał się rozpoznawalny po wydaniu singla "I Bet You Look Good On The Dancefloor" w 2005 roku. Od tego czasu kapela z wokalistą Alexem Turnerem na czele pięła się na sam szczyt.

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Arctic Monkeys tydzień temu wydali nową płytę

W obecnym roku w kwietniu świętowali 15-lecie wydania płyty "Favourite Worst Nightmare", a tydzień temu wypuścili swoje najnowsze dzieło, czyli album pt. "The Car". Krążek utrzymany jest w zdecydowanie spokojniejszym klimacie, niż poprzednie płyty. Jest w nim o wiele mniej dźwięków gitary, a słyszymy w nim dużo fortepianu czy instrumentów smyczkowych. Całość brzmi jak idealnie skomponowana ścieżka filmowa.

Wydawnictwo znalazło się na drugim miejscu najchętniej streamowanych globalnie albumów tygodnia na Spotify. "The Car" promują takie single, jak: "There'd Better Be a Mirrorball" czy "Body Paint", które umknęły uwadze dużych polskich stacji radiowych. Nie znaczy to jednak, że zespół nie ma fanów w Polsce. 

 

Zespół wystąpi w Polsce już w czerwcu 2023 roku

O tym, że Arctic Monkeys mają rzesze fanów w naszym kraju, wiedzą organizatorzy Open'er Festival, którzy dzisiaj zapowiedzieli pierwszego headlinera przyszłorocznej edycji festiwalu. To właśnie ten kultowy zespół wystąpi podczas trzeciego dnia festiwalu na lotnisku Gdynia-Kosakowo.

W ogłoszeniowym poście na Facebooku możemy przeczytać opis kapeli, który umieszczono na profilu Open'era: "Popkulturowy fenomen, którego muzyka doskonale rezonuje z każdym kolejnym pokoleniem i po dwudziestu latach istnienia jest u szczytu popularności, wyprzedając największe stadiony i przestrzenie koncertowe w całej swojej karierze".

To pierwszy koncert zespołu w Polsce od 2018 roku. Wtedy również wystąpili jako headlinerzy na Open'erze. Promowali wtedy swój szósty album studyjny pt. "Tranquility Base Hotel & Casino".

Nie wiadomo, czy to jedyne ogłoszenie, które wypuści dziś organizator Open'er Festivalu. Całkiem możliwe, że jeszcze dzisiaj dowiemy się, kto oprócz Arctic Monkeys zagra na przyszłorocznej edycji największego muzycznego festiwalu w Polsce.

Zobacz wideo Bilety za 10 zł w kinach w całej Polsce. W multipleksach i kinach studyjnych prawdziwe Święto kina

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: