Radio Eska Rock kupiło Muzo.fm, które tworzą byli dziennikarze tego pierwszego

Zapowiadają się duże zmiany na rynku radiowym w Polsce. Polsat sprzedał stację Muzo.fm Grupie ZPR Media, która jest właścicielem m.in. Radia Eska Rock. Nowy właściciel podzielił się już informacjami, co ma w planach.

Muzo.fm to stacja radiowa grająca ambitny pop i muzykę rockową, którą można odbierać analogowo w dziewięciu miastach oraz cyfrowo w pięciu miastach. Udział tej stacji pod względem słuchania w okresie od lipca do września 2022 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,4 proc.

Radio Muzo.fm powstało w 2014 roku i tworzą ją głównie byli dziennikarze Eski Rock, którzy w 2013 roku odeszli z tej stacji po drastycznym zmniejszeniu jej zasięgu. Grupa ZPR Media wówczas na dotychczasowych częstotliwościach Eski Rock wprowadziła stację VOX FM, która gra muzykę taneczną i kojarzona jest głównie z disco polo. Częstotliwość stacji rockowej pozostawiono tylko w Warszawie.

Więcej informacji ze świata radia i muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Bilety za 10 zł w kinach w całej Polsce. W multipleksach i kinach studyjnych prawdziwe Święto kina

Eska Rock wróci po latach do innych dużych miast

Dzisiaj podano informację, że Telewizja Polsat, która jest właścicielem stacji Muzo.fm oraz Grupa ZPR Media zawarły porozumienie dotyczące sprzedaży udziałów tejże stacji. Strony spodziewają się, że transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jak możemy przeczytać w komunikacie prasowym, nowy właściciel w miejscu Muzo.fm chce umieścić Eskę Rock:

Spośród marek radiowych w portfolio Grupy ZPR Media (Radio Eska, Vox FM, SuperNova, Eska ROCK i Radio PLUS) format muzyczny najbliższy Muzo.fm ma Eska Rock. A większość z osób, które przez ostatnie lata tworzyły program Muzo.fm, współtworzyły niegdyś program Eski Rock

- Eska Rock od lat jest liderem wśród rockowych stacji radiowych na najbardziej konkurencyjnym rynku w Warszawie. Dzięki przejęciu mamy ambicje zająć pozycję lidera w Polsce - mówi Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej Grupy ZPR Media, cytowany w komunikacie. Dzięki temu zabiegowi, Eskę Rock będzie znowu można odbierać analogowo w wielu miejscach, gdzie była obecna do 2013 roku przed zamianą z VOX FM.

Benbenek mówi także, że marka Eska Rock to coś więcej niż radio, a celem jest skupienie wokół niej największej społeczności miłośników muzyki rockowej w Polsce. Eska Rock stanowić ma dla fanów pierwsze źródło informacji i rozrywki, a Grupa ZPR Media zamierza inwestować w promowanie nowych zespołów rockowych.

Jak podaje portal Press, to Grupa ZPR Media już od listopada będzie odpowiadać za tworzenie programu Muzo FM. Dyrektorem programowym Muzo FM został Zbigniew Frączek, szef Eski Rock. Frączek zastąpił Marcina Bisiorka, który pozostaje w Telewizji Polsat.

Póki co nie wiadomo, co powstanie w miejscu obecnej częstotliwości Eski Rock w Warszawie. Nowy właściciel zapowiada stworzenie nowego lokalnego radia, ale nie podaje szczegółów dotyczących formatu stacji.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: