Maneskin znowu wywoła skandal? Okładka ich nowej płyty wzbudza skrajne emocje

Pochodzący z Włoch zespół Maneskin zyskał międzynarodową sławę po wygranej w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2021 roku. Dla wielu ludzi była to bardzo nietypowa wygrana, ponieważ to telewizyjne widowisko muzyczne raczej nie jest kojarzone z muzyką rockową. Teraz muzycy szykują swój trzeci album studyjny pt. "Rush". Zaprezentowali jego okładkę, która według niektórych jest skandaliczna.

Zespół został założony w 2016 roku w Rzymie i przez pierwsze pięć lat swojej działalności znany był jedynie wśród włoskiej publiczności. W 2017 roku zajął drugie miejsce w tamtejszej edycji programu X Factor, a w następnym roku wydał swój pierwszy album pt. "Il ballo della vita". Płyta okazała się niesamowitym sukcesem i szybko pokryła się potrójną platyną.

W 2021 roku zespół wziął udział w Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo, gdzie zwyciężył z piosenką "Zitti e buoni". Ten sukces otworzył im drzwi do reprezentowania kraju w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji, w którym zwyciężyli z tą samą piosenką.

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Great September, czyli kilkanaście scen, ponad sto zespołów oraz spotkania przedstawicieli kultury i biznesu

Maneskin prezentuje szokującą okładkę nowej płyty

Po wygranej w konkursie, "Zitte e buoni" stało się międzynarodowym przebojem i popchnęło zespół do wydawania nowej muzyki na całym świecie. Od początku zespół też zyskał miano skandalistów. Oprócz ich ostrego wizerunku, przyczyniła się do tego dwuznaczna sytuacja, która miała miejsce podczas konferencji prasowej na Eurowizji i późniejsze dokonania artystów. 

Polskich widzów zespół zaskoczył podczas występu na Polsat SuperHit Festival 2021, gdzie wokalista Damiano David nagle namiętnie pocałował gitarzystę Thomasa Raggiego, po czym wygłosił emocjonalne słowa: "Każdy powinien mieć prawo do robienia tego bez żadnego strachu". 

Nie jest więc niczym odkrywczym, że Maneskin lubi szokować i nieraz specjalnie prowokuje, aby o nim głośno mówiono. Nie inaczej jest w przypadku promocji najnowszego albumu zespołu pt. "Rush!", którego premiera jest zapowiedziana na 20 stycznia 2023 roku. Płytę promuje singiel "THE LONELIEST", do którego nakręcono teledysk, którego akcja toczy się podczas pogrzebu.

 

Jednakże najwięcej kontrowersji wzbudza okładka zapowiadanego albumu, którą artyści niedawno zaprezentowali w sieci. Na zdjęciu przedstawieni są leżący członkowie zespołu, nad którymi przeskakuje młoda dziewczyna w spódniczce mini. Zgorszenie potęguje fakt, że dziewczyna wygląda na nastolatkę, a jej ubiór wygląda na szkolny mundurek. Dodatkowo pozycja, w której się znajduje w zestawieniu z leżącymi pod nią muzykami można uznać za dwuznaczną.

 

Poza nazwą płyty, jej okładką i pierwszym singlem nie wiemy nic więcej na jej temat. Premiera albumu "Rush!" zapowiedziana jest na 20 stycznia 2023 roku. A już kilka miesięcy później zespół zagra koncert dla polskich fanów na warszawskim Torwarze, który zaplanowano na 12 maja 2023 roku.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: