Była ulubienicą Nergala w "The Voice of Poland", dziś pracuje w TVP. Czym się zajmuje?

Ewelina Kordy była jedną z faworytek pierwszej edycji telewizyjnego talent-show "The Voice of Poland". Trafiła do drużyny Nergala. Po latach widzowie programu znów wypatrzyli ją na ekranie. Wokalistka wciąż jest powiązana z TVP. W jaki sposób?

Podopieczna Nergala wzięła udział w pierwszej edycji programu "The Voice of Poland", ale ze stacją TVP jest związana do dziś. Mimo porażki w półfinale nie porzuciła śpiewania i w dalszym ciągu rozwija karierę wokalną.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Lepsza od Naomi Campbell

Ewelina Kordy zachwyciła jury swoją interpretacją "Empire State Of Mind" Alicii Keys i Jaya-Z. "Możesz być w mojej drużynie i absolutnie świecić" - zachęcał wokalistkę Nergal, konkurując o mocny głos w drużynie z ówczesnymi trenerami, Anią Dąbrowską, Kayah i Andrzejem Piasecznym. Kordy przystała na tę propozycję i pod opieką frontmana grupy Behemoth dotarła do półfinału programu. W "The Voice of Poland" miała okazję wykonać utwory z repertuaru Rihanny ("Only Girl"), Lady Gagi ("Born This Way") i Edyty Bartosiewicz ("Szał"). Szczególnie to ostatnie wykonanie, najbliższe rockowej stylistyce, przypadło do gustu jurorom i publiczności. - Tak się kończy obcowanie z Nergalem. Parę tygodni i proszę, dziewczyna cała w tatuażach - skomentowała stylizację Kordy prowadząca.

Kuba Wojewódzki i Julia Wieniawa Wieniawa do Wojewódzkiego: "Wyznałam ci miłość". Tak promowała płytę

Telewidzowie wiedzą, że Ewelina potrafi śpiewać. Ma aktorskie zdolności - potrafi się wcielić w Lady Gagę, zaśpiewać bardzo emocjonalnie piosenki Amy Winehouse, a dzisiaj udowodniła, że może też być rockmanką. To może być wobec ciebie zarzut, a według mnie świadczy tylko o twoich zdolnościach

- zwróciła się do wokalistki Kayah. Nergal również z aprobatą skomentował występ swojej podopiecznej. - Gdybym miał do wyboru, czy wyjdzie tu Naomi Campbell w samej bieliźnie, czy śpiewasz jeszcze raz, wybrałbym to drugie - powiedział. Przez cały program dawał do zrozumienia, że jest jedną z jego faworytek. Już w pierwszym odcinku emitowanym na żywo trener dosadnie prosił, by każdą osobę, która zarzuci Kamry nieoryginalność, kopnąć w krocze.

 

Mimo wsparcia Nergala uczestniczka zakończyła przygodę z "The Voice of Poland" w półfinale. Do finału trafili ostatecznie Monika Urlik i Damian Ukeje, również od początku typowani do zwycięstwa. Częściowo słusznie - w pierwszej edycji triumfował właśnie Ukeje.

Artystka nie porzuciła śpiewania

Choć od emisji pierwszej edycji "The Voice of Poland" upłynęło już 11 lat, Ewelina Kordy w dalszym ciągu zawodowo zajmuje się śpiewem. Udziela także lekcji wokalnych, współpracując z potrzebującymi, m.in. chorym na dziecięce porażenie mózgowe Łukaszem Zyzakiem. W ciągu ostatnich lat występowała u boku licznych polskich gwiazd, m.in. Beaty Kozidrak, jednak za największe osiągnięcie uważa pracę w orkiestrze cenionego kompozytora, pianisty i dyrygenta Adama Sztaby. Przez pewien czas próbowała swoich sił w dubbingu, udzielając głosu postaciom z kreskówki "Fineasz i Ferb". Na potrzeby serialu zarejestrowała także kilka piosenek, w tym "Nicnierobienia dzień" i "Królową minigolfa". Dubbingiem zajmowała się jeszcze zanim zdecydowała się wziąć udział w programie. To prawdopodobnie źródło bezproblemowego podejścia do bardziej aktorskich zadań w "The Voice...", na które zwróciła uwagę Kayah. Jej głos można usłyszeć w "Nie ma to jak hotel" (2005-2007), "Jakubku i brzoskwini olbrzymka" (1996) czy "Świątecznych psiakach" (2009).

Patrycja Markowska 'Bezczas' Patrycja Markowska prezentuje nowy singiel. Pora na zmysłowy "Bezczas"

Zobacz wideo Przez lata grała epizody. Sukces odniosła, kiedy przez przypadek wymyśliła "Pomoc domową"

Niedawno wokalistka znów zaczęła pojawiać się w programie TVP. Występuje w nim jako wspierająca uczestników chórzystka, co nie umknęło uwadze fanów. Dostrzegli ją w 1:05 nagrania Konrada Bauma, wykonującego przebój Raya Charlesa, "Unchained My Heart".

 

Z TVP jako członkini zespołu odpowiadającego za pojawiające się w programie aranżacje Kordy jest jednak związana znacznie dłużej. Występowała w poprzednich edycjach "The Voice of Poland" i "The Voice Senior", a także podczas koncertu "Chwała Ukrainie, dzisiaj Ukraina jest kobietą". Koncertuje również solo, m.in. w ramach cyklu "Tuesday's Heroes" FOOD TOWN, lifestylowej przestrzeń Fabryki Norblina w Warszawie, gdzie wystąpiła 11 października 2022.

Oficjalna grafika 'The UK's Official Most Streamed Chart'. BBC prezentuje listę najczęściej odtwarzanych piosenek ostatnich 70 lat

Więcej o: