Magdalena Welc ma już 24 lata. Jak się zmieniła zwyciężczyni "Mam talent"?

Magdalena Welc 12 lat temu zachwyciła jurorów i widzów "Mam talent" i wygrała trzecią odsłonę programu. 4 listopada 2022 roku skończyła 24 lata. Niedawno wydała płytę.

Magdalena Welc urodziła się 4 listopada 1998 roku w Lublinie, pochodzi z ??Niedrzwicy Dużej. W 2010 roku podczas przesłuchań do "Mam talent" zaśpiewała utwór Edyty Geppert, którym zapewniła sobie przejście do kolejnego etapu. W finale pokonała Kamila Bednarka. 300 tysięcy złotych, które były nagrodą w show, przeznaczyła razem z rodzicami na wybudowanie domu, a także rozwój muzyczny.

Po zwycięstwie wydała dość szybko album ze świątecznymi piosenkami zatytułowany "Sianko na stół. Kolędy i pastorałki". W 2013 premierę miał utwór "Kasety mamy", rok później nagrała piosenkę na potrzeby ścieżki dźwiękowej do serialu telewizyjnego "Mu i Be - Opowieści z farmy", a w 2015 roku utwór "Dziewczynka" ze słowami Jacka Cygana i muzyką Piotra Rubika. Później na kilka lat znikła z show-biznesu, ale wróciła.

Magdalena Welc - tak dzisiaj śpiewa zwyciężczyni "Mam talent"

 

Na początku zeszłego roku premierę miał jej singiel "Między słowami", później ukazała się piosenka "Nie patrzę wstecz". W maju 2022 roku wydała pierwszą dorosłą płytę, zatytułowaną "Witaj mnie". Przy tym albumie pracowała z kompozytorem Mariuszem Ostańskim, który napisał dla niej też muzykę do pastorałek z debiutanckiej płyty.

Magdalena Welc - zdjęcie z maja 2022 rokuMagdalena Welc - zdjęcie z maja 2022 roku Pawel Wodzynski / Pawel Wodzynski/East News

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na swojej stronie internetowej Magdalena Welc pisze:

Scena jest dla mnie miejscem, gdzie mogę uwolnić swoje emocje i dzielić się nimi. Historia lubi zataczać koło, a spotkanie z Mariuszem po kilku latach uwolniło emocje, które pokazały, że chcemy tworzyć razem naszą muzykę.
Zobacz wideo Przez lata grała epizody. Sukces odniosła, kiedy przez przypadek wymyśliła "Pomoc domową"

"Muzyka którą współtworzę zawsze płynie z głębi mojego serducha i chcę dzielić się z wami tą szczerością i emocjami" - podkreśla Welc.

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: