Adaś. i jego "Dessous" pomagają osobom w kryzysach psychicznych

Utwór "Dessous" wokalisty i TikTokera znanego jako Adaś. promuje internetową akcję #JESTEM, wspierającą działalność Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.

"Dessous" to utwór Adama „adaś." Pasierba, który stał się viralem na TikToku. Tekst utworu skłonił wielu młodych ludzi do otwartego mówienia o swoich problemach psychicznych.

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Great September, czyli kilkanaście scen, ponad sto zespołów oraz spotkania przedstawicieli kultury i biznesu

"Dessous" to utwór zaangażowany społecznie 

Adaś. nagrywając piosenkę nie miał świadomości, że może mieć realny wpływ na poszerzenie wiedzy swoich obserwatorów w zakresie zdrowia psychicznego, uświadamiając młodzieży, że zwrócenie się o pomoc jest czymś zupełnie naturalnym.

Obecnie w serwisie Spotify piosenkę odtworzono ponad 5 milionów razy. Do trendu na TikToku dogrywają się setki ludzi, którzy już nie boją się powiedzieć, że mają czarne myśli. Adaś. od momentu premiery piosenki otrzymał mnóstwo wiadomości prywatnych od osób, które dzieliły się z nim swoimi historiami. Artysta postanowił popularność utworu przekuć w coś dobrego.

Prowadzący audycję 'Civic Cipher' podczas jednego z antyrasistowskich protestów, tu: Stop Asian Hate. Czarnoskórzy radiowcy zastrzegli hasło "White Lives Matter" na złość Ye

Teraz do piosenki wyprodukowany został teledysk, z którego dochód zostanie przeznaczony na działalność Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. "Wraz z jego publikacją uruchamiamy akcję społeczną w social mediach pod hasłem #JESTEM, która ma na celu uświadomić młodym ludziom, że nie są osamotnieni w swoich problemach, a proszenie o pomoc w tym zakresie nie jest powodem do wstydu" - czytamy.

 

"Poprzez akcję #JESTEM chcielibyśmy wykorzystać kanały social media, takie jak Instagram i TikTok, które obecnie na co dzień towarzyszą młodym ludziom w ich życiu, aby uświadomić ich, że żadna osoba nie jest osamotniona w swoich problemach. Jest nas więcej i nie boimy się o tym mówić głośno. Ważnym aspektem akcji jest pokazanie, że funkcjonują miejsca, do których każdy z nas może zwrócić się o pomoc, gdy tylko tego potrzebuje. Chcemy, aby każdy, kto weźmie udział w akcji, na kartce papieru z jednej strony napisał #JESTEM… Natomiast na drugą stronę kartki każdy może przelać swoje myśli oraz uczucia" - piszą organizatorzy.

Zespół M?neskin podczas rozdania nagród MTV VMA 2022 Maneskin znowu wywoła skandal? Okładka ich nowej płyty wzbudza skrajne emocje

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: