Zachwycał widzów "The Voice of Poland". Czym dzisiaj zajmuje się Krzysztof Iwaneczko?

Siedem lat temu na scenie programu "The Voice of Poland" pojawił się Krzysztof Iwaneczko. Wykonał piosenkę "Nieznajomy" Dawida Podsiadło i podbił serca widowni oraz jurorów. Czym dzisiaj zajmuje się artysta i czy dalej rozwija swoją karierę?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Występ Krzysztofa Iwaneczko do dziś wspomniany jest przez fanów "The Voice of Poland". Wokalista dostał się do finału talent show, a następnie wygrał VI edycję programu. Wiele osób czekało na pierwszy album piosenkarza, jednak ten na sklepowe półki trafił dopiero po czterech latach od sukcesu w "The Voice...". Czym dzisiaj zajmuje się artysta?

Zobacz wideo Justyna Steczkowska płacze w "The Voice of Poland" [fragment]

Był fenomenem "The Voice of Poland" Dlaczego czekał aż cztery lata na wydanie pierwszej płyty?

Po sukcesie w programie muzycznym wielu fanów czekało na pierwszy album Krzysztofa Iwaneczki. Zwycięzcy talent show zwykle wydają debiutancki krążek zaraz po swojej wygranej. W przypadku triumfatora VI edycji "The Voice of Poland", na płytę musieli jednak czekać aż cztery lata. Czemu jej produkcja zajęła tyle czasu?

Sam artysta przyznaje, że stworzenie krążka było żmudną pracą usłaną wieloma komplikacjami. – W ostatnim czasie zmagałem się z wieloma trudnościami, aby wydać płytę. Wcale nie jest tak, że wygrywając program typu talent show, na stole ląduje kontrakt, a płyta już czeka na wydanie. W moim przypadku na wszystko trzeba było cierpliwie i pokornie czekać, niejako "wyrywając sobie" to ciężką pracą –skomentował Iwaneczko.

Czym dziś zajmuje się Krzysztof Iwaneczko? Artysta nadal rozwija się muzycznie

Krzysztof Iwaneczko ujął fanów fantastycznym głosem, jednak śpiew to tylko jedna z wielu kompetencji muzycznych artysty. Oprócz popisów wokalnych piosenkarz jest również kompozytorem i tekściarzem, gra na pianinie. Co więcej, zwycięzca "The Voice" został także wykładowcą Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Na zajęciach uczy studentów wokalistyki jazzowej. 

Jak sam przyznaje, uczniowie są dla niego dużą inspiracją i bodźcem do dalszego rozwoju muzycznego. – Ciągle się uczę, a studenci motywują do poszerzenia pola myślenia o muzyce. Wręcz zmuszają do eksperymentów, zastanawiania się nad tym, co "działa", a co niekoniecznie. To dla mnie świetne doświadczenie – wyznał niedawno w wywiadzie z portalem Aleteia.

Oprócz wykładania na Bydgoskiej uczelni artysta nadal koncertuje. W 2020 roku światło dzienne ujrzał jego kolejny album zatytułowany "Origami". W tym samym roku Krzysztof Iwaneczko stanął na ślubnym kobiercu ze swoją wieloletnią partnerką. Rok później piosenkarz wydał singiel. 

Więcej o: