Będzie taksa czy "Kraksa"? Bryska wraca z nową piosenką i zapowiada reedycję debiutanckiej płyty

Bryska to młoda piosenkarka, która zdobyła rozgłos w 2021 roku i od tej pory szturmuje listy przebojów kolejnymi singlami. Teraz prezentuje światu "Kraksę", która zapowiada reedycję jej debiutanckiego albumu "moja ciemność".

Bryska wydała swój debiutancki singiel "Naiwna" w kwietniu 2021 roku, ale większą rozpoznawalność zapewnił jej dopiero utwór "Panika", który redakcja Radia Eska zdecydowała się umieścić w propozycjach do listy Gorąca 20. Jednak prawdziwy szał na jej muzykę zaczął się od remiksu piosenki "Lato (pocałuj mnie)" autorstwa Mandeego, który został pierwszym jej utworem, który wbił się do listy AirPlay - Top, czyli najczęściej granych piosenek w polskich radiostacjach.

Więcej informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 130

Bryska przedstawia "Kraksę"

Po swoim pierwszym komercyjnym sukcesie, artystka wydała w listopadzie 2021 roku swoją pierwszą EP-kę pt. "jestem bryska". Natomiast swój pierwszy album  "moja ciemność" ukazał się w kwietniu 2022 roku. Promowały go takie single, jak: "Odbicie (Mark Neve Remix)", czy "Mam kogoś lepszego (Skytech Remix)".

Piosenkarka ma także na swoim koncie utwory "You Were In Love" i "Look at Us", które zostały nagrane na potrzeby ścieżek dźwiękowych do filmów "365 dni: Ten dzień" i "Kolejne 365 dni". Jesienią tego roku zaprezentowała także utwór „Nie tęsknię za nikim", który jest muzycznym motywem przewodnim serialu kanału Stopklatka TV "To nie ze mną" i został wykorzystany w jego czołówce.

Teraz artystka wróciła z nowym singlem i prezentuje wszystkim "Kraksę". Twórcą piosenki jest Kuba Galiński, który odpowiada za przebój "Szampan" od sanah, czy za  najnowszy album „Lata dwudzieste" Dawida Podsiadły, któremu udało się dotrzeć do Top 5 globalnej listy albumów Spotify.

 

Utwór został stworzony w podobnej konwencji, co jej poprzednie single. Jak mówi sama piosenkarka, „Kraksa": "dotyka problemów, z którymi każdy z nas styka się praktycznie każdego dnia". Piosenka promuje reedycję płyty "moja ciemność", która ukaże się już 18 listopada.

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: