Kiedy pogrzeb Jerzego Połomskiego? Znamy datę i miejsce

Kiedy pogrzeb Jerzego Połomskiego? Choć od śmierci gwiazdora minęło zaledwie kilka dni, znamy już konkretną datę i miejsce jego pochówku. Informacje przekazała jego menadżerka Violetta Lewandowska.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jerzy Połomski, a właściwie Jerzy Pająk, urodził się 18 września 1933 roku w Radomiu. Artysta przez wiele lat był jednym z najpopularniejszych polskich muzyków. Jego przeboje, takie jak "Bo z dziewczynami", czy "Cała sala śpiewa z nami" znają zarówno słuchacze starszego, jak i młodszego pokolenia. Piosenkarz zmarł 14 listopada tego roku w szpitalu przy ul. Wołoskiej w Warszawie. - Jerzy miał infekcję. Jego organizm nie poradził sobie z zakażeniem, które wdarło się do jego organizmu. Trudno mi teraz dokładnie powiedzieć. Wiem, że lekarze do końca o niego walczyli. Niestety się nie udało. - przekazała wówczas menedżerka. 

Zobacz wideo 19 września 2022 r. pożegnaliśmy królową Elżbietę II

Kiedy pogrzeb Jerzego Połomskiego? Menadżerka gwiazdy podała szczegóły

Informacje o śmierci Jerzego Połomskiego, a także szczegóły dotyczące jego pogrzebu, zostały przekazane przez jego menadżerkę Violettę Lewandowską. Ostatnie pożegnanie z artystą zaplanowane jest na środę 23 listopada. - Uroczystość rozpocznie się mszą świętą w Kościele Św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu 3 o godzinie 11.30 - przekazała Lewandowska. - Po mszy żałobnicy przejadą na Cmentarz Powązkowski (brama nr 2), gdzie o godzinie 13.30 nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego w Alei Zasłużonych. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy - dodała. 

Artysta zostanie pochowany na Powązkach. W tym samym miejscu spoczywa jego siostra

Jerzy Połomski zostanie pochowany w Alei Zasłużonych na Starych Powązkach w Warszawie. To miejsce, w którym spoczywa wielu innych zasłużonych ludzi kultury oraz jego siostra Jadwiga Pająk, którą pożegnał 1 lipca 2022 roku. 

Więcej o: