Mistrzostwa Świata bez Shakiry. To rezygnacja? "Nie było nawet takich rozmów"

Po głośnym przypadku Duy Lipy Shakira jest kolejną artystką krytykowaną za odrzucenie propozycji wystąpienia podczas piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze. Oficjalny powód decyzji wokalistki nie został podany. Według niektórych źródeł organizatorzy nawet nie próbowali się kontaktować z obiema artystkami w tej sprawie. Czy mogły zrezygnować mimo braku zaproszenia?

Kolumbijska wokalistka Shakira nie wystąpi na ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w Katarze. Wcześniej podobne oświadczenie wydała Dua Lipa. Fani krytykują decyzję artystki, mając w pamięci sukces przeboju "Waka Waka (This Time For Africa", który stał się motywem przewodnim Pucharu Świata FIFA w 2010 roku. Okazuje się jednak, że organizatorzy prawdopodobnie nigdy nie prowadzili rozmów z Shakirą dotyczących jej obecności podczas wydarzenia.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rezygnacja czy brak propozycji?

Nieścisłości pojawiły się, gdy o rzekomej rezygnacji Shakiry poinformowali prezenterzy stacji Telecinco. Wypowiedzi zacytował hiszpański portal Marca - sportowy tabloid. Sugerowano, że niechęć artystki wobec mistrzostw może wynikać z jej rozstania z piłkarzem Gerardem Pique.

Potwierdzono mi, że Shakira nie wystąpi na ceremonii otwarcia, ale nikt nie powiedział, czy będzie pełnić inną rolę podczas mistrzostw świata.

- powiedziała Adriana Dorronsoro. Sandra Aladro dodała, że rozmawiała z przedstawicielami wokalistki.

Powiedzieli, że Shakira się tam nie pojawi. Miała wystąpić jako gość, teraz czekamy na jej oficjalne stanowisko.

Prawda może być jednak zupełnie inna. Bliskie wokalistce źródło skontaktowało się z portalem Metro.co.uk i potwierdziło, że nie rozmawiała z organizatorami w sprawie występu podczas Mistrzostw Świata. Zasugerowano, że bezpodstawne plotki mogła zrodzić wstępna lista artystów, z którymi chcieliby współpracować, podobnie jak w przypadku kilku innych wykonawców. Muzycy masowo bojkotują wydarzenie ze względu na łamanie praw człowieka w kraju, który jest gospodarzem najbliższych mistrzostw. Wskazują między innymi na złe warunki pracy imigrantów, często kończące się śmiercią i fakt, że związki osób tej samej płci są w Katarze nielegalne. W tej sprawie zaprotestowali m.in. The Cure i Rod Stewart.

Zobacz wideo

Rihanna wystąpi podczas Super Bowl 2023Super Bowl 2023. Rihanna główną muzyczną gwiazdą. To koniec przerwy artystki?

Nie Shakira i nie Dua Lipa. Kto je zastąpi?

Wcześniej głos w podobnej sprawie zabrała Dua Lipa, pisząc w relacji na Instagramie, "że nigdy nie była zaangażowana w żadne negocjacje dotyczące występu", jednocześnie przyznając, że chętnie odwiedzi Katar, "gdy wypełni on wszystkie zobowiązania w zakresie praw człowieka, których się podjął zdobywając prawo do organizacji mistrzostw świata".

Oświadczenie Lipy w sprawie występu podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w KatarzeOświadczenie Lipy w sprawie występu podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w Katarze Instagram, @DuaLipa

Niedawno pojawiły się spekulacje, że inna gwiazda przygotowuje się do występu w ramach mistrzostw i to wtedy internauci zaczęli podejrzewać, że Shakiry zabraknie podczas ceremonii. Liderka list przebojów Nicki Minaj na początku listopada publikowała w mediach społecznościowych drobne wskazówki wiążące się z piłką nożną, m.in. zdjęcie butów piłkarskich z datą 18 listopada i imionami jej, Malumy i Myriam. To wokalistki, z którymi nagrała utwów "Tukoh Taka",  motyw przewodni tegorocznych Mistrzostw Świata.

Maciej Czaczyk w 'Must Be The Music'Wygrał talent show i został księdzem. "Szatan boi się księży, nie celebrytów"

 
Więcej o: