Jerzy Połomski dzieci ani żony nie miał. Tajemniczo tłumaczył, dlaczego

Jerzy Połomski dzieci nie miał, nigdy też się nie ożenił. Artysta, który zmarł w listopadzie 2022 roku, w jednym z wywiadów nazywał się "samotnym żaglowcem". O tym, czemu nie zdecydował się na małżeństwo, mówił dość tajemniczo.

Jerzy Połomski występował przed publicznością przez ponad 60 lat. Artysta zmarł 14 listopada 2022 roku w wieku 89 lat w jednym z warszawskich szpitali, ale od ubiegłego roku mieszkał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Wokalista nigdy nie założył rodziny, za jego sprawy w dużej mierze odpowiadała menedżerka Violetta Lewandowska. To ona poinformowała media o śmierci artysty, to jej zapisał on swoje mieszkanie na warszawskim Mokotowie. 

Jerzy Połomski dzieci nie miał. One kojarzyły mu się z brakiem swobody

Uwielbiany za takie przeboje jak "Cała sala śpiewa z nami" czy "Bo z dziewczynami" piosenkarz nieczęsto mówił publicznie o swoim prywatnym życiu, starał się nie odnosić do żadnych plotek na jego temat. W jednym z wywiadów Jerzego Połomskiego dzieci, rodzina jednak pojawiły się jako jeden z wątków. Wokalista powiedział w 2016 roku "Super Expressowi", że jest mu dobrze tak, jak jest:

Jestem samotny żaglowiec, jak żagiel na wzburzonym morzu. Bardzo mi to odpowiada, daje mi swobodę. Ominęły mnie wichury namiętności i nieważne, co ludzie sobie myślą, o co mnie podejrzewają. Ja mam inną prawdę, ale w ogóle mnie to nie interesuje, co sobie kto o mnie myśli. To moje prywatne sprawy. Nie jestem zachwycony kolegami, którzy sprzedają swoją prywatność, ale też ich usprawiedliwiam: chcą się pochwalić piękną żoną, dziećmi. Przy tym trzeba mieć jednak pokrycie w talencie.

Jeśli chodzi o małżeństwo, mówił przekornie: Czemu nie mam żony? No, nie trafiło się. A może przeżyłem jakiś wielki zawód? Różne rzeczy zdarzają się w życiu. Może jest mi dobrze tak, jak teraz jest? Bo jest to pełnia niezależności. Związek to uzależnienie, trzeba wszystko dzielić na pół.

Marek Perepeczko w 2001 rokuMarek Perepeczko przewidział własną śmierć. Serialowy Janosik i komendant Słoik

Jerzy Połomski ukochał estradę. "Byłbym średnim aktorem, w piosence wyrażam siebie bardziej"

Spełniał się m.in. na estradzie - szybko bowiem zdecydował się porzucić na rzecz piosenki studiowane aktorstwo. Marii Szabłowskiej mówił po latach:

Myślę, że dobrze zrobiłem, że nie uprawiałem aktorstwa. Byłbym średnim aktorem, w piosence wyrażam siebie bardziej.
Zobacz wideo Elżbieta II nie chciała zasiąść na Żelaznym Tronie. Miała swoje powody

Jeszcze jako student udowodnił swój wielki talent, stając do konkursu Polskiego Radia i wygrywając go... a jednocześnie nie zwyciężając. Połomski zajął drugie miejsce w plebiscycie Polskiego Radia na najpopularniejszego polskiego piosenkarza dlatego, że dyrektor Władysław Szpilman uznał, że nie wypada, by debiutujący wokalista wyprzedził sławnego Mieczysława Fogga i zmienił decyzję radiosłuchaczy.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Andrzej Grabowski jako Ferdek Kiepski - 'Świat według Kiepskich'Grabowski: Zagrać taką postać jak Kiepski jest o wiele trudniej niż Gebelsa

Największą popularność przyniosły mu radosne utwory, którymi potrafił rozkołysać całe amfiteatry czy sale koncertowe. Nikt tak nie bujał w Opolu czy wielu innych miejscach, jak Połomski wykonujący "Cała sala śpiewa z nami". Na przestrzeni lat Jerzy Połomski nagrał 15 albumów długogrających. Ma na koncie m.in. Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny i Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". W 2009 roku dostał Złotego Fryderyka za całokształt twórczości.

Jerzy Połomski zostanie pochowany w Alei Zasłużonych warszawskiego Cmentarza Powązkowskiego.

Więcej o: