Mata wydał bez zapowiedzi dwie smutne piosenki. Nazwał je w formie emotikonów

Nie od dzisiaj można określić działania Maty jako nieszablonowe. Tym razem również zrobił coś, co mogło zaskoczyć niektórych jego fanów. Chociaż o jego zbliżającym albumie wciąż wiadomo niewiele, to w nocy z czwartku na piątek bez zapowiedzi wypuścił dwie nowe piosenki.

Mata, czyli Michał Matczak to raper, który bez wątpienia należy do czołówki raperów w Polsce. Głośniej zrobiło się o nim pod koniec 2019 roku, kiedy wypuścił singiel pt. "Patointeligencja". Raper opisał w nim życie i problemy młodych ludzi z tak zwanych "dobrych domów". Utwór wywołał kontrowersje i wstrząsnął opinią publiczną. To wydarzenie otworzyło mu drogę do wielkiej kariery. Do jego największych sukcesów należy m.in. zdobycie dwóch Fryderyków w kategorii "album roku hip-hop".

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo

Dwa nowe kawałki od Maty

Od sierpnia nie dostaliśmy nic nowego od Maty, ale ten właśnie powraca z dwoma numerami, które pojawiły się w serwisach streamingowych w nocy z czwartku na piątek. Artysta nazwał je w nietypowy sposób. Zamiast tytułów oznaczył je emotikonami: złamanego serca "</3" oraz smutnej buźki ":(".

Raper w tym wypadku dzieli się ze swoimi słuchaczami swoimi ciężkimi przeżyciami. W swoich tekstach bezpośrednio mówi, że ma "złamane serce na pół" i ciężko jest mu się pozbierać. Pierwsza piosenka "</3" ma bardziej dziki temperament, natomiast druga ":(" jest o wiele bardziej sentymentalna. Utwory na pewno spodobają się wielu słuchaczom, zwłaszcza tym młodszym.

W tekście ":(" jest fragment, który sugeruje wiek jego wybranki: "To nie ma sensu na odległość, jesteś '01", co na pewno sprawi, że fani w podobnym wieku będą się chętniej utożsamiali z piosenkami.

Do tej pory nie wiadomo, kiedy zostanie wydany trzeci album artysty. Nie jest też pewne, że dwa numery są zapowiedzią kolejnej płyty. Mata zapowiedział jakiś czas temu, że jego najnowsze wydawnictwo będzie nazywać się "2040", co jest odniesieniem do jego akcji, w której ogłosił kandydowanie na urząd prezydenta. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: