Sam Smith z koncertem w Polsce w 2023 roku! Orange Warsaw Festival ogłosił pierwszego headlinera

Zbliża się koniec roku, więc organizatorzy festiwali zaczynają powolutku odkrywać karty. Alter Alt zrobił już tak w przypadku Open'era, a teraz w końcu zdradził pierwszego wykonawcę Orange Warsaw Festival, który odbędzie się na początku czerwca. To Sam Smith, którzy w tym roku podbili listy przebojów piosenką "Unholy".

Największy warszawski festiwal muzyczny właśnie ogłosił swojego pierwszego headlinera. W pierwszy dzień wydarzenia, czyli 2 czerwca na Torze Wyścigów Konnych "Służewiec" wystąpią Sam Smith. Brytyjscy piosenkarze wystąpili po raz pierwszy w Polsce w 2017 roku, a w 2018 roku zagrali także na ówczesnej edycji Orange Warsaw Festival.

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo

Sam Smith na Orange Warsaw Festival 2023

W przyszłym roku przyjadą promować swój nadchodzący album "Gloria", który ukaże się już na początku przyszłego roku - 23 stycznia 2023 roku. 13-utworowa płyta będzie najodważniejszym z ich dotychczasowych wydawnictw. Płytę zapowiada „Unholy" — ich ósmy utwór #1. Piosenka ma już ponad 400 milionów streamów na Spotify i zajmuje 1. miejsce na świecie zarówno na Spotify, jak i Apple Music. Gloria to nie tylko twórcze objawienie, ale coś w rodzaju osobistej rewolucji.

 

Od czasu ich debiutanckiego albumu „In The Lonely Hour" (2014), Smith zgromadzili konstelację błyskotliwych osiągnięć: 35 milionów sprzedanych albumów, 250 milionów singli, 45 miliardów streamów na wielu platformach, cztery Grammy, trzy BRIT Awards, sześć MOBO, Złoty Glob, jeden Oscar, dwa albumy nr 1, pięć singli nr 1, dwa single nr 1 jako wokaliści klubowych hitów „Naughty Boy" („La La La", 2013) i Calvina Harrisa („Promises", 2018).

Ale „Gloria" to inny rodzaj osiągnięć, który nie jest grą liczbową. To olśniewający, wystawny, wyrafinowany, nieoczekiwany i czasami ekscytująco ostry dźwięk twórczego serca Sama Smitha. „Gloria ma ogromny wpływ na kobiety" — mówią Smith. Dominując na TikToku, Sam należą obecnie do zaledwie trójki artystów, którzy zadebiutowali w tym roku na 1. miejscu oficjalnych list przebojów w Wielkiej Brytanii. Aktualnie utrzymują się już drugi miesiąc na podium listy.

Sam Smith na Orange Warsaw Festival 2023Sam Smith na Orange Warsaw Festival 2023 materiały prasowe/Orange Warsaw Festival

„Bardzo się cieszę, że rozpoczynamy festiwalowe ogłoszenia Orange Warsaw Festival od Sama Smitha. Wspaniali i bardzo oczekiwani artyści, których koncerty są zawsze niezwykłym przeżyciem i widowiskiem. Przed nami nowa płyta Sama, a już w tej chwili ich nowy przebój „Unholy" jest najczęściej streamowaną piosenką na świecie! Zaczynamy warszawskie ogłoszenia festiwalowe" – mówi Mikołaj Ziółkowski, Alter Art.

Orange Warsaw Festival został właśnie nominowany do prestiżowej europejskiej nagrody Best Medium Sized Festival, a we wrześniu otrzymał nagrodę dla Najlepszego Dostępnego Wydarzenia podczas Festiwalu Kultury Bez Barier – to bardzo ważne wyróżnienie i motywacja do dalszego działania.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Sam Smith używa zaimków "they/them", które na polski w kontekście osób niebinarnych możemy tłumaczyć różnorako - nie mamy wypracowanego jednego, konkretnego uzusu. Za stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza polecamy przejrzenie strony zaimki.pl i jej propozycje tłumaczeń m.in. zaimków i rzeczowników nacechowanych płciowo.

Więcej o: