Te utwory wprowadzą was w magię świąt. Najpopularniejsze piosenki świąteczne to nie tylko hit Carey

Wraz z początkiem grudnia stacje radiowe zaczynają puszczać piosenki, które co roku umilają czas przygotowań do Bożego Narodzenia i wprowadzają nas w świąteczny nastrój. Które z nich najbardziej kojarzą się z tym okresem?

Lista świątecznych utworów jest długa i z pewnością każdy w tej kategorii ma swojego ulubieńca. Jednak są takie piosenki, które od lat umilają przedświąteczny czas i zna je prawie każdy.

Świąteczne utwory. Magia świąt opowiedziana w muzyce

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z zapachem pierników i świeżo ściętej choinki, blaskiem świec i wyjątkową atmosferą, w którą, już od początku grudnia, wprowadzają nas świąteczne piosenki. Lista świątecznych utworów z roku na rok się powiększa. W okresie przedświątecznym powstają piosenki, które pretendują do miana hitu w tej kategorii. Jednak są takie melodie, które od lat przywołują magię świąt. 

Najpopularniejsze świąteczne utwory. Te hity zna każdy

W czasie świątecznych przygotowań najczęściej nucimy pod nosem "All I want for Christmas is you" Mariah Carey czy "Last Christmas" zespołu Wham. To piosenki, które niezmiennie od lat są w topie najczęściej słuchanych utworów tym niezwykłym okresie. 

 

Równie dużą popularność cieszą się "Jingle Bells" Franka Sinatry i "It’s Beginning To Look A Lot Like Christmas" w wykonaniu Michaela Buble, którą przed laty śpiewał Johnny Mathis. W pozytywny nastrój wprowadza również utwór Deana Martina "Let It Snow" oraz kultowa już piosenka Shakin’ Stevens "Merry Christmas Everyone".

 

Lista najpopularniejszych polskich piosenek świątecznych. Czego Polacy słuchają w święta?

Na polskim rynku muzycznym jest wiele utworów stworzonych z myślą o tym wyjątkowym okresie. Najpopularniejsze utwory, które można usłyszeć w radio to "Pada śnieg" Edyty Górniak, "Ding Dong" w wykonaniu Kayah czy piosenka Margaret "Coraz bliżej święta".

 

Warto również wrócić do starszych utworów, które w wyjątkowy sposób opowiadają magię świąt. Mowa oczywiście o piosence "Kto wie" w wykonaniu żeńskiego trio De Su, piosence Grzegorza Turnaua "Wiersz na Boże Narodzenie" czy utworze "Dzień jeden w roku" popularnego zespołu Czerwone Gitary.

Spośród tak szerokiej listy utworów, każdy wybierze coś dla siebie.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: