Mariah Carey w Wielkiej Brytanii pobiła kolejny rekord!

Mariah Carey i jej świąteczny przebój "All I Want For Christmas Is You" w tym roku bardzo szybko przełamują pierwsze lody wśród słuchaczy w Wielkiej Brytanii. W tym roku piosenka wyjątkowo szybko zaczęła być bardzo chętnie odtwarzana.

Brytyjczycy są znani z tego, że świąteczny klimat udziela im się zdecydowanie wcześniej niż w Polsce. Działają tam nawet całoroczne sklepy z dekoracjami świątecznymi i prezentami, a niektóre telewizyjne stacje muzyczne od wcześniej jesieni zmieniają format i koncentrują się tylko na świątecznych przebojach.

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 131

"All I Want For Christmas Is You" oficjalnie znowu na topie

Samozwańcza "Królowa Świąt" zaznacza swoją obecność w tym roku w Wielkiej Brytanii o wiele wcześniej niż zwykle. W tym roku jej wielki hit "All I Want For Christmas Is You" pojawia się w ścisłej czterdziestce notowania "UK Singles Chart" najwcześniej w historii.

W notowaniu z piątku 18 listopada, czyli z 46. tygodnia roku, ta piosenka pojawiła się na 36. miejscu listy, co według Official Charts Company, jest najwcześniejszym pojawieniem się tego utworu w Top 40 od czasu jej oryginalnego wydania w 1994 roku. W poprzednich latach piosenka wracała do ścisłej czterdziestki dopiero w 47. tygodniu roku. Tak było w latach 2017, 2020 i 2021.

Dziennikarz BBC Radio 1 Jack Saunders, który w każdy piątek prezentuje na antenie stacji najnowsze notowanie, w ostatnim wydaniu listy z niedowierzaniem pytał słuchaczy, dlaczego tak wcześnie czują już klimat świąt, skoro trwa jeszcze listopad i do Świąt pozostało jeszcze nieco ponad miesiąc.

Od teraz do końca roku, "All I Want For Christmas Is You" z pewnością będzie "maszerować w górę" w tym notowaniu. Brytyjczycy naprawdę uwielbiają tę piosenkę o tej porze roku. W grudniu 2020 roku temu utworowi w końcu udało się trafić na pierwsze miejsce "UK Singles Chart". To także dla Mariah Carey i jej przeboju było nowym dokonaniem na tej liście przebojów.

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: