Fest Festival zapowiada pierwszych wykonawców! W Parku Śląskim wystąpią m.in. The Chemical Brothers

Organizatorzy Fest Festivalu także nie próżnują i ogłaszają pierwszego headlinera na przyszłoroczną edycję. Duetowi The Chemical Brothers w tym roku nie udało się wystąpić w Polsce na Open'erze, ale zrobią to w przyszłe wakacje. Legendarny duet muzyki elektronicznej zagra trzeciego dnia na Fest Fesival 2023. Jednak to nie jedyne dzisiejsze ogłoszenie.

Profile Fest Festivalu w mediach społecznościowych od kilku dni ponownie ożyły. Organizator podzielił się z nami nową szatą graficzną imprezy, która odbędzie się w sierpniu 2023 roku i zapowiedział, że w następnych dniach ma zamiar "rozgrzać atmosferę" przed przyszłoroczną edycją.

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

We wtorkowe przedpołudnie nastąpiło apogeum owego "rozgrzania", bo festiwal w końcu zdradził w mediach społecznościowych, kto będzie pierwszym headlinerem, który wystąpi na kolejnej edycji.

Zobacz wideo Popkultura odc. 131

The Chemical Brothers w sierpniu wystąpią w Polsce

Będzie to dwuosobowa angielska grupa muzyki elektronicznej, czyli "The Chemical Brothers", którzy od wielu lat są uznawani za jednych z najlepszych wykonawców tego gatunku. Ed Simons i Tom Rowlands na swoim koncie mają takie przeboje, jak "Hey Boy Hey Girl", czy "Galvanize", które na stałe zapisały się do kanonu tego gatunku. 

 

Jak pisze Fest Festival: "The Chemical Brothers to jeden z najbardziej wpływowych zespołów w historii muzyki elektronicznej. Jego unikalny styl miał ogromny wpływ na kształtowanie się gatunku. Muzycy, laureaci wielu nagród, w tym Grammy, są pionierami we wprowadzeniu big beat na pierwszy plan popkultury. Grupa The Chemical Brothers wystąpi 12 sierpnia w Chorzowie".

Artyści mieli już wystąpić w tegoroczne wakacje w Polsce podczas Open'er Festival. Miało być to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ mieli wystąpić na imprezie dokładnie 20 lat po ich występie na pierwszej edycji tego festiwalu. The Chemical Brothers wystąpili w 2002 roku, który odbył się wówczas nie w Gdyni, a na warszawskim Torze Stegny.

Jednak wykonawcy w ostatniej chwili odwołali swój koncert, a w ich zastępstwo przyjechała południowokoreańska DJ-ka Peggy Gou. Powodem było zakażenie koronawirusem jednego z nich. Wszyscy fani będą mieli za to okazję, aby w tym roku posłuchać ich setu w Parku Śląskich w Chorzowie podczas Fest Festivalu.

Na Feście wystąpi także Oliver Heldens

Natomiast po godzinie 11, na fanpage'u Festa pojawiło się kolejne ogłoszenie. Drugim ogłoszonym wykonawcą będzie holenderski producent muzyczny Oliver Heldens. Wychodzi na to, że line up przyszłorocznej edycji festiwalu będzie równie mocny pod znakiem muzyki klubowej, co w poprzednich latach.

Heldens posiada unikatowy styl grania, a organizatorzy imprezy opisują artystę jako: "znajdujego się w awangardzie nowej generacji wybitnych twórców muzyki house". W Polsce największą popularność osiągnął w 2014 i 2015 roku, kiedy stacje radiowe chętnie grały takie jego single, jak "Gecko (Overdrive)", "Last All Night (Koala)", czy "Melody". Jednak holender cały czas jest w czołówce house'owych producentów i wystąpi już 12 sierpnia w Chorzowie. Do tej pory w Polsce występował trzykrotnie na Sunrise Festival w Kołobrzegu. 

 

Oki tym razem solo w Parku Śląskim

Z kolei trzecim ogłoszonym artystą tego dnia jest Oki. To 24-letni raper pochodzący z Lublina, który w tym roku wydał album "Produkt47". Płyta pokryła się podwójną platyną i była promowana przez takie single, jak "Jeżyk", czy "Jakie to uczucie?".

Artysta należy obecnie do jednych z najczęściej słuchanych raperów w Polsce i jest uznawany za jednego z wiodących idoli młodego pokolenia. W ubiegłe wakacje również również miał okazję wystąpić na scenie Fest Festivalu, ale w ramach grupy OIO, którą współtworzy razem z innymi raperami - Otsochodzi i Young Igim.

 

 Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: