Kojarzycie "Helenę" od Igo? Artysta właśnie wydał swój pierwszy solowy album

Występujący od 2009 roku wokalista Igo, czyli Igor Walaszek w przeszłości był członkiem zespołu Clock Machine oraz współtworzył duet Bass Astral x Igo. Od 2016 roku rozpoczął także działalność solową i pojawiał się gościnnie na płytach innych artystów, a w 2019 i 2020 roku był częścią supergrupy Męskie Granie Orkiestra. Teraz przyszedł czas na pierwszy własny album zatytułowany po prostu "IGO".

To dziesiąta płyta w karierze Igo, ale pierwsza solowa. Pierwszy singiel promujący nowe wydawnictwo, czyli "Helena" został wypuszczony na samym początku bieżącego roku i szybko zyskał uznanie wśród słuchaczy. Udało mu się nawet dotrzeć na drugie miejsce zestawienia AirPlay – Top, czyli najczęściej granych piosenek w polskich stacjach radiowych. Kolejne single, które promowały album, to m.in "To też o tobie", czy "Better Be Alive".

 

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Pierwszy solowy album Igo już dostępny

Po tylu latach obecności na scenie, Igorowi w końcu wydał swój pierwszy solowy album. W ten sposób opowiada, co spowodowało, że w końcu zdecydował się na jego stworzenie:

Od dawna wiedziałem, że chcę pisać sam to mi się stricte podoba, ale nie miałem jeszcze odwagi wziąć całego ciężaru tylko i wyłącznie na siebie. Myślę, że ten wiek 30 lat, to jest odpowiedni moment, żeby to właśnie zrobić

Krystyna Prońko Krystyna Prońko krytykuje Dawida Podsiadłę i Zenka Martyniuka!

To album bezkompromisowy, na którym artysta sięga po wszystkie interesujące go tematy i szczerze pisze o tym, co go najgłębiej dotyka, w sposób, który najpełniej go wyraża.

- Materiał powstawał blisko dwa lata – powiada artysta. – Ostatecznie po wielu podejściach siadłem z gitarą i napisałem 15 piosenek w dwa miesiące. Ogólnie powstało ich o wiele więcej, niż jest na tej płycie – pewnie znajdą się na moich kolejnych albumach - mam w głowie już 3 kolejne projekty.

 

Na płycie znalazły się te piosenki, które na ten moment najbardziej były bliskie artyście i najpełniej ukazują spektrum jego fascynacji muzycznych i emocji wypełniających ten okres jego życia. Tak wypowiada się na ten temat sam Igo:

Muzyka musi być szczera, inaczej to nie ma szans zostać w ludziach na dłużej. Ta płyta jest taka, jak ja się wtedy czułem, co ze mnie naturalnie wypływało. Tym razem skupiłem się bardziej na oldschoolowym, soulowym śpiewaniu plus nowoczesna muzyka i elementy elektroniki, które też są częścią mnie

Fest Festival zapowiada pierwszych artystów! Fest Festival zapowiada pierwszych artystów!

Na płycie znaleźli się też goście, którzy w jakiś sposób odcisnęli swój ślad w życiu Igora.

- Z Błażejem Królem się przyjaźnimy, ale też wielokrotnie pracowaliśmy razem – mówi Igo – więc wiedziałem, że koniecznie chcę z nim coś zrobić na autorski album. A jeśli chodzi o Mroza to jestem fanem jego talentu, jest ultra zdolny, bardzo go cenię i cieszę się, że nam się udało spotkać w studiu.

 

W dniu premiery albumu rozpoczyna się również trasa koncertowa promująca krążek. Na trasie będzie można usłyszeć także wielu ważnych dla Igo gości. Tej jesieni Igo odwiedzi dziesięć miast, serwując słuchaczom muzykę na żywo tworzoną przy udziale najlepszych polskich muzyków.

Lista miast, które odwiedzi Igo w ramach trasy koncertowej #2022:

  • 18.11 / Szczecin/ GOKSiR Przecław
  • 20.11 / Wrocław / A2
  • 24.11 / Łódź / Wytwórnia
  • 25.11 / Gdańsk / Stary Maneż
  • 27.11 / Lublin / Centrum Spotkania Kultur
  • 03.12 / Bydgoszcz / Fabryka Lloyda
  • 04.12 / Poznań / Tama
  • 06.12 / Kraków / Klub Studio
  • 11.12 / Warszawa / Progresja
  • 12.12 / Katowice / Miasto Ogrodów

Bilety na wszystkie koncerty dostępne są jeszcze na stronie Going

Zobacz wideo Popkultura odc. 132

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: