Open'er nie gorszy, też ogłasza kolejnych wykonawców. W Gdyni zagra m.in. Lizzo

W tym tygodniu organizatorzy FEST Festival ogłosili pierwszych wykonawców, którzy wystąpią na przyszłorocznej edycji. Alter Alt nie pozostaje w tyle i właśnie wypuścił w świat informacje, kto oprócz Arctic Monkeys zagra na przełomie czerwca i lipca na Open'erze. Będą to m.in. pochodzący z Ameryki - wokalistka Lizzo i zespoły Queens of the Stone Age oraz OneRepublic.

Lizzo to piosenkarka, tekściarka, raperka i aktorka. Swój pierwszy album "Lizzobangers" wypuściła w 2013 roku, ale międzynarodową rozpoznawalność przyniósł jej krążek "Cuz I Love You", który wydała w 2019 roku. Na płycie znalazły się takie hity, jak "Good As Hell", "Juice", "Tempo" nagrane z Missy Elliot, czy "Truth Hurts", który zyskał popularność dzięki aplikacji TikTok, po czym dotarł na szczyt listy Billboard Hot 100. Artystka zagra na lotnisku Gdynia-Kosakowo już 28 czerwca 2023 roku na Orange Main Stage, czyli już w pierwszy dzień festiwalu.

 

Wokalistka jest także trzykrotną zdobywczynią nagrody Grammy. Charakteryzuje się ogromną charyzmą i uznawana jest za jeden z najważniejszych artystycznych głosów współczesnego środowiska LGBT+. Jest także piosenkarką mocno zaangażowaną społecznie. Wspiera ruch body positive oraz otwarcie walczy o prawa kobiet, co również pokazuje podczas swoich koncertów. 

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

W tym roku powróciła z kolejną płytą, czyli "Special", która nie jest już tak przełomowa w jej karierze, jak "Cuz I Love You", ale wydaje się, że jest od niej bardziej przebojowa. Promują ją takie utwory, jak "About Damn Time", czy "2 Be Loved (Am I Ready)", które w tym roku szturmowały listy przebojów na całym świecie i umocniły jej pozycję na scenie międzynarodowej muzyki popularnej. 

 

Open'er ogłasza także Queens of the Stone Age i OneRepublic

Jednak występ Lizzo to nie jedyny ogłoszono tego dnia. Podczas czterodniowej imprezy wystąpią także dwa zespoły - rockowy Queens of the Stone Age oraz pop-rockowy OneRepublic. Dla tych pierwszych to będzie wielki powrót na Open'era, bo występowali już na tym festiwalu w 2013 roku. Absolutni giganci rocka, czyli Josh Homme i spółka zagrają na Orange Main Stage 30 czerwca, czyli drugiego dnia festiwalu.

W tym miesiącu minęło dokładnie 25 lat od ich pierwszego koncertu, a Queens Of The Stone Age tylko umacniają swoją pozycję wśród największych rockowych bandów na świecie. Zespół wydał do tej pory siedem albumów. Najnowszy, czyli "Villains" z 2017 roku uzyskał nominację do Grammy w kategorii Best Rock Album.

 

Natomiast dla OneRepublic, czyli zespołu, w którym śpiewa Ryan Tedder będzie to pierwszy występ na gdyńskim festiwalu. Grupa koncertowała już wielokrotnie w Polsce, ale jeszcze nigdy do tej pory nie gościła na żadnym festiwalu muzycznym. Wystąpią tego samego dnia, co Lizzo, czyli 28 czerwca 2023 roku.

Ich utwory to m.in. "All The Right Moves", czy stworzony przez Timbalanda numer "Apologize", które należą do największych przebojów lat dwutysięcznych. I chociaż zespół nie ma już takiej pozycji, jak w tamtych czasach, ale cały czas tworzy nową muzykę, która ma spore grono słuchaczy. Jedną z najnowszych piosenek jest "I Ain't Worried", która była hitem tegorocznych wakacji. Piosenka powstała na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu "Top Gun: Maverick".

 

Open'er Festival 2023 odbędzie w dniach 28 czerwca - 1 lipca. Do tej pory ogłoszeni artyści to Arctic Monkeys, Lizzo, OneRepublic i Queens of the Stone Age. W sprzedaży obecne są bilety z puli Early Birds w cenie od 349 zł do 979 zł. Zakupić je można do 28 listopada lub do wyczerpania puli biletów. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 132

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: