Podbiła Eurowizję, "Małych Gigantów" i "Must Be The Music". Jak dziś wygląda Olivia Wieczorek?

19-letnia dziś Olivia Wieczorek to weteranka programów telewizyjnych i konkursów wokalnych, z których często wracała jako zwyciężczyni. To ona była pierwszą reprezentantką Polski na dziecięcej Eurowizji po dłuższej przerwie naszego kraju od udziału w tym konkursie i choć nie wygrała, przetarła szlaki Roksanie Węgiel i Viki Gabor. Wciąż rozwija talent wokalny. Jak się zmieniła?

Występy przed kamerami i największe sceny nie są jej obce. Olivia Wieczorek to jeden z talentów odkrytych przez telewizję i z całą pewnością nie zmarnowała danej jej szansy. Zachwycała w talent shows, w "Małych Gigantach" doprowadziła swoją drużynę do zwycięstwa, wzruszała widzów w duecie z Katarzyną Stankiewicz i przetarła szlaki zwyciężczyniom Eurowizji Junior. Jak zmieniła się reprezentantka naszego kraju?

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Urodzona by śpiewać

Pochodząca z Jarocina młoda wokalistka debiutowała w konkursach wokalnych już jako sześciolatka. Wzięła wówczas udział w konkursie Ten Ton, gdzie śpiewała przed Majką Jeżowską, Joanną Zagadańską i Elżbietą Zapendowską. Z tą ostatnią spotkała się kilka lat później, gdy zdecydowała się wziąć udział w trzeciej edycji show Polsatu "Must Be The Music". Interpretacja niełatwego utworu Lombardu "Szklana pogoda" zapewniła jej cztery głosy na tak, a wielką karierę wróżyła jej sama Kora. Jurorzy zgodnie uznali, że głos dziewczynki jest wyjątkowo dojrzały.

 

W programie dotarła do półfinału, gdzie wykonała przebój zwycięzców pierwszej edycji, Enej, "Radio Hello". Choć na tym etapie pożegnała się z finałem, porażka jej nie zniechęciła. W emitowanych przez TVN "Małych Gigantach" trafiła do zwycięskiej "Kliki Rubika". Współpraca z kompozytorem Piotrem Rubikiem nie zakończyła się po finale programu. Gościnnie zaśpiewała w jego utworze "Na ramieniu wróżka" i wielokrotnie pojawiała się na jego koncertach. Rubik napisał też dla niej piosenkę, z którą reprezentowała Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla dzieci w 2016 roku.

Przygoda z Eurowizją

Autorem utworu "Nie zapomnij" był nie tylko Piotr Rubik. Za tekst odpowiadał raper Dominik "Doniu" Grabowski, z którym Wieczorek nagrała również "Zacznij żyć". 15 października 2016 jury w składzie Margaret, Anna Wyszkoni i dziennikarz radiowej Jedynki Marcin Kusy oraz telewidzowie zadecydowali, że to właśnie ona będzie reprezentować Polskę w pierwszym od kilkunastu lat dziecięcym konkursie Eurowizji z udziałem naszego kraju.

 

Choć finalnie Olivia zajęła 11. miejsce, przetarła szlaki późniejszej zwyciężczyni Roksanie Węgiel. Od tamtej pory polscy reprezentanci osiągają satysfakcjonujące wyniki, w tym dwukrotnie pierwsze miejsce. W 2016 roku młoda wokalistka i tak została wyróżniona. Zdobyła statuetkę "Na Fali" za poruszający duet z Katarzyną Stankiewicz z Varius Manx, z którą wykonała "Ruchome piaski".

Nadal spotykam się z tym, że ludzie zaczepiają mnie na ulicy pamiętając o tym, że wzięłam udział w Eurowizji Junior. Nie czuję już takiej popularności jak kiedyś, ale nadal jestem rozpoznawalna.

- opowiadała Wieczorek "Gazecie Jarocińskiej".

Jak zmieniła się Olivia Wieczorek?

Wokalistka zdała maturę i obecnie studiuje na Uniwersytecie Warszawskim. Aktywnie prowadzi profil na Instagramie, gdzie obserwuje ją blisko 180 tys. użytkowników. Wciąż współpracuje również z Piotrem Rubikiem. W marcu tego roku opublikowano teledysk do utworu "Dokąd", w którym udział wziął również Marcin Januszkiewicz. W opisie znalazła się adnotacja, że choć piosenkę zarejestrowano pięć lat temu, jej przesłanie pozostaje aktualne. Wieczorek nadal pojawia się gościnnie na koncertach kompozytora.

 

Image Olivii zmienił się na bardziej dojrzały. Młoda artystka zrobiła też pierwsze tatuaże. Angażuje się w walkę o równe prawa społeczności LGBT+.

 
 
 
Więcej o: