Ceny biletów na koncert Metalliki w Warszawie są kosmiczne. "Oplułam monitor"

Ruszyła przedsprzedaż biletów na zaplanowane na 2024 rok koncerty Metalliki w Warszawie. W pierwszej kolejności można kupić tylko bilety na oba dni koncertowe w łączonym pakiecie. Co więcej, mogą to zrobić głównie członkowie fanklubu zespołu oraz posiadacze specjalnych kodów. Mają do wyboru dość luksusowe - patrząc także po cenach - opcje. Za najtańszy bilet w specjalnym pakiecie zapłacić bowiem trzeba 2198 zł, a najdroższy to już wydatek rzędu 15 tysięcy złotych.

14 kwietnia 2023 roku na rynku ukaże się 12. album Metalliki zatytułowany "72 seasons", a niespełna dwa tygodnie później rusza ogólnoświatowa trasa koncertowa. W jej ramach zespół w każdym z miast, w którym zagości, będzie grać dwa koncerty. Co więcej, każdy z tych występów ma mieć osobną setlistę i inny zespół supportujący gwiazdy wieczoru. Grupa dotrze do Warszawy w czerwcu 2024 roku i zagra dwa koncerty na Stadionie Narodowym - 5 i 7 czerwca. Każdego dnia zagra inny zestaw utworów (czyli będzie inna setlista), a także, że każdego dnia przed gwiazdami wieczoru wystąpi inny zespół supportujący. Można więc rzec, że każdy z takich koncertów to niepowtarzalne doświadczenie.

Zobacz wideo Sara James: To, że jestem z małej miejscowości nie oznacza, że nie mogę robić dużych rzeczy

Ceny biletów na koncert Metalliki w Warszawie są kosmiczne

Daty koncertów ogłoszono w drugiej połowie listopada, a przedsprzedaż pierwszych biletów ruszyła dokładnie 30. W pierwszej kolejności z opcji nabycia biletów mogą skorzystać m.in. członkowie fanklubu Fifth. Oni mają w przedsprzedaży do wyboru pięć różnych opcji biletowych, które zapewnią im dostęp do atrakcji, których nie uświadczą zwykli zjadacze chleba. Za takie wrażenia trzeba jednak słono zapłacić.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przykładowo cena pakietu "ONE" - ENHANCED EXPIRIENCE to 3998 zł, a w przypadku najbardziej luksusowego "NOTHING ELSE MATTERS" SNAKE PIT EXPIRIENCE to wydatek w wysokości 14 998 zł. W opcji "MOTH INTO FLAME" SNAKE PIT płaci się 5198 zł, a "FRANCTIC" EARLY ENTRY PACKAGE już "tylko" 2198 zł. Pakiet "SEEK & DESTROY" PACKAGE wyłożyć trzeba 2598 zł. 

Skąd te ceny, chciałoby się zapytać. Oczywiście zespół zadbał tu o wyjątkowe atrakcje. W najbardziej wypasionym pakiecie "NOTHING ELSE MATTERS" (za który w dolarach należy uiścić od 3,222 do 4,398) szczęśliwy posiadacz biletu dostaje możliwość wejścia za kulisy na spotkanie z dwoma członkami zespołu, pamiątkowe zdjęcie od zawodowego fotografa i pogawędkę z członkami Metalliki. Do tego dochodzi wycieczka z członkami ekipy technicznej, którzy opowiedzą o tajnikach przygotowania koncertu oraz zdjęcie grupowe na scenie. Zapewniony jest także dostęp do słynnego snake pit (czyli miejsca pod sceną, na samym środku - najbliżej zespołu) na obydwa koncerty. To nie koniec atrakcji - przewidziano także małą imprezę z innymi fanami przed koncertem: przekąski i napoje zapewnione. Do tego dochodzą także gadżety w postaci dwóch limitowanych plakatów, spisy zagranych na obu koncertach piosenek (oczywiście z autografami) i pamiątkowe bilety na koncert w wybranym mieście.

Ceny biletów na koncerty Metalliki w Warszawie

"MOTH INTO FLAME" to mniejszy luksus, ale ciągle nie brakuje atrakcji. Tu mamy zapewniony dostęp do znajdującego się na środku sceny snake pita, dostęp do barku z jedzeniem i piciem, wybrany gadżet z merchandise'u, możliwość ściągnięcia pliku MP3 nagranego w trakcie koncertów, krótką kolejkę do stanowiska z gadżetami i szybszy dostęp pod scenę. Im tańsza opcja, tym mniej przywilejów.

Spokojnie, będzie też można nabyć bilety na pojedyncze występy i tu ceny powinny być niższe, choć dalej nie zanosi się na to, że będzie tanio. Wejście na płytę General Admission to 1235 zł, koszt dostępu do Snake Pita wynosić ma 2875 zł, a za miejsce na trybunach będzie trzeba zapłacić od 430 do 1380 zł. Regularna sprzedaż biletów rusza 2 grudnia.

Zakres cen wywołał oczywiście zaskoczenie. Fani komentują na Facebooku: "Wiedziałem, że ceny będą wysokie, ale to kosmos totalny! Za cenę biletu na płytę mogę mieć bilet na HellFest, Wacken lub Graspop", "W Amsterdamie są tańsze bilety. LN Polska nigdy nie zawodzi", "Kolejne przegięcie z cenami. Dziękuję, pasuję", "To serio nie jest śmieszne. Cena jest absurdalna, nawet jak na dwa koncerty. Czyli bilet na płytę metalowego zespołu kosztuje prawie 700 zł? Wychodzi na dzień... Czyli jednodniowe będą podobne... Masakra"," Jak zobaczyłam te ceny, to oplułam monitor", "Madryt płyta 200€ + 26,5€ co na dziś daje nieco ponad 1050 pln".

A wszystkim smutnym wielbicielom Metalliki, którzy nie są gotowi na takie koszty, przypominamy, że w związku z akustyką na Stadionie Narodowym, koncertu będzie można spokojnie posłuchać spod obiektu. Jeśli pogoda dopisze, to warto się zastanowić nad wycieczką na bulwary wiślane albo na plażę nad rzeką. 

Więcej o: