White 2115 to dziś najpopularniejszy muzyk w Polsce. Kim jest raper, który wyprzedził sanah i Matę?

Zaczęło być o nim głośno w 2017 roku, gdy White 2115 wziął udział w akcji SB Starter i dołączył do wytwórni SBM Label. Pięć lat później jest najpopularniejszym muzykiem w Polsce, jeśli chodzi o odsłuchania w serwisie Spotify.

White 2115 to tak naprawdę Sebastian Czekaj urodzony 5 maja 1996 roku w Milanówku. Nie tylko wykonuje utwory, ale jest też autorem tekstów. Pierwszy singiel opublikował na początku 2018 roku, w sierpniu tego samego roku ukazał się jego debiutancki album zatytułowany "Rockstar". 

10.05.2012 WARSZAWA , LOTNISKO BEMOWO . WOKALISTA I GITARZYSTA ZESPOLU METALLICA JAMES HETFIELD Ceny biletów na koncert Metalliki w Warszawie są kosmiczne. "Oplułam monitor"

White 2115 w zeszłym roku trzeci, tym razem na szczycie podsumowania Spotify 2022

Jeden z utworów na pierwszej płycie White 2115 zadedykował zmarłemu ojcu. "Jaki ojciec taki syn" to bardzo emocjonalny numer. Tak o nim opowiadał:

Chciałem upamiętnić w ten sposób mojego tatę, który został zamordowany. Miałem już wiele podejść, ale za każdym razem obawiałem się, że to jeszcze nie ten moment, że nie jestem jeszcze wystarczająco dojrzały, wystarczająco dobry żeby precyzyjnie oddać tkwiące we mnie emocje. Ale ten moment w końcu nadszedł.
 

Od tego czasu raper wydaje kolejne krążki z dużą częstotliwością. W 2019 roku ukazał się "Młody książę", rok później "Rockstar: Do zachodu słońca". 2021 to premiera "Diamentowego lasu" nagranego razem z Białasem, a w tym roku ukazał się "Pretty Boy". Wszystkie bardzo dobrze się sprzedały, najnowszy - z czerwca - ma już status podwójnej platynowej płyty (preorder wyprzedał się w zaledwie 10 godzin). Z tego albumu pochodzi m.in. singiel "RiRi", który został najpopularniejszą piosenką wakacji 2022 według Spotify.

Już w zeszłym roku w rocznym zestawieniu Spotify White 2115 był trzecim co do popularności artystą w Polsce. W 2022 roku pierwsza trójka wygląda następująco:

  1. White 2115
  2. sanah
  3. Mata

Mata Tour Toruń. Spotify Wrapped 2022 już gotowe. Wiemy, czego najchętniej słuchali Polacy

White 2115 jest również współtwórcą najczęściej słuchanego utworu w 2022 roku pt. "Lawenda", w którym towarzyszą mu: Bedoes, Białas, Kinny Zimmer, Pedro, SB Maffija i francis. Drugim najchętniej słuchanym utworem były "Złote Tarasy" od Abela de Jonga i Mr. Polski, które nawiązują do warszawskiego centrum handlowego. Top 3 zamyka rapowy utwór "Jetlag" Malika Montany i The Plug.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

Raper współpracował z wieloma kolegami z branży. We wrześniu premierę miał album "Muzyka komercyjna" Pezeta, na którym wspomogli go White 2115 i Bedoes w utworze "Tatuaże i Motocykle".

Więcej o: