Evanescence mieli zagrać w Polsce. Odwołali koncert w dniu występu

5 grudnia w gliwickiej Arenie miały wystąpić zespoły Evanescence oraz Within Temptation. Jednak kilka godzin przed rozpoczęciem koncertu, ten pierwszy zespół wydał oświadczenie, w którym informują o odwołaniu koncertu z powodu choroby wokalistki Amy Lee. Fani nie kryją niezadowolenia, a lukę po Evanescence wypełni dłuższy koncert Within Temptation.

Evanescence to amerykański zespół rockowy, który powstał w 1995 roku, ale na całym świecie zasłynął w 2003 roku, kiedy ukazał się ich debiutancki album pt. "Fallen". To na tej płycie znajduje się ich największy hit, czyli "Bring Me To Life" z gościnnym udziałem Paula McCoya z formacji 12 Stones. Ten utwór zaliczany jest do najpopularniejszych przebojów z lat dwutysięcznych.

 

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Mieli wystąpić w Polsce, ale w ostatniej chwili odwołali występ

Zespół Evanescence miał zagrać 5 grudnia w Gliwicach u boku Within Temptation i Smash Into Pieces. Nagle w dniu wydarzenia, organizator poinformował, że zespół nie zagra tego dnia w Gliwicach. Powodem odwołania ich występu są problemy zdrowotne wokalistki Amy Lee.

"Jesteśmy absolutnie załamani, że nie będziemy mogli zagrać dla was dzisiaj wieczorem. Naszą ekipę nieustannie nęka choroba, która mimo wszelkich działań zapobiegawczych, właśnie opanowała mój głos. Mój lekarz powiedział, że w takim stanie nie mogę występować, jeśli nie chcę go uszkodzić, więc robię wszystko, co mogę, żeby wyzdrowieć, byśmy mogli dokończyć tę trasę" - zwraca się do fanów w oświadczeniu Amy Lee.

sanah Mateusz Smółka ze Spotify: Data wydania utworu nie jest już tak ważna [WYWIAD]

"Wiem, że jesteście rozczarowani, uwierzcie mi, że my też jesteśmy, to jest po prostu jedna z tych rzeczy, które są poza naszą kontrolą. Czekaliśmy na ten koncert od dłuższego czasu i już szukamy sposobów, by wam to wynagrodzić. Pamiętamy o Was, jesteśmy Wam wdzięczni za to, że znów nas tu sprowadziliście, że słuchacie naszej muzyki, że Wasze serca są na nas otwarte, wiemy co to znaczy. Obiecujemy, że wrócimy" - podsumowuje.

Z racji tego, dłuższy koncert zagra zespół Within Temptation. Chociaż część fanów jest wyrozumiała, to znajdą się także tacy, którzy są rozgoryczeni i dają temu upust w komentarzach. "Połowa zwrotu za bilet, to by było uczciwe rozwiązanie i rekompensata dla rozczarowanych fanów",  "Ciekawe, czy koncerty w Hamburgu i Berlinie się odbędą. Wiadomo, niemiecki fan jest ważniejszy i będzie cudowne uzdrowienie", "Niektórzy specjalnie jadą żeby zobaczyć Evanescence i są już w drodze do Gliwic, a tu taka informacja i to w dniu koncertu", "To chyba jakiś żart" - możemy przeczytać pod postem.

Zobacz wideo Popkultura odc. 133

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: