Grudniowe koncerty Placebo nie odbędą się. Wokalista nie może śpiewać

Brytyjski zespół rockowy Placebo odwołał wszystkie koncerty, które miały się odbyć na początku grudnia. Kapela wydała w tej sprawie specjalne oświadczenie w mediach społecznościowych. Wszystko spowodowane jest problemami zdrowotnymi lidera zespołu Briana Molko, który od kilku dni traci głos.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu wydanym 5 grudnia: "Ze smutkiem, żalem i ciężkim sercem musimy ogłosić, że przekładamy nasze pozostałe koncerty w Irlandii i Wielkiej Brytanii: w Dublinie (5 grudnia), Cambridge (7 grudnia) i Birmingham (8 grudnia)" .

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 133

Brian Molko nie może śpiewać

Placebo odwołuje swoje grudniowe koncerty ze względu na stan zdrowia wokalisty i lidera zespołu, który z dnia na dzień jest coraz gorszy. Brian Molko już w poprzednim poście napisał, że po koncercie 27 listopada w Brixton, stopniowo zaczął tracić głos. Zespół przed wydaniem ostatniego oświadczenia odwołał również planowany na 2 grudnia koncert w angielskim mieście Newcastle.

Przyznał także, że lekarze, którzy się nim opiekują, zalecali mu już wcześniej, żeby "wrócił do domu i zamknął się na kilka miesięcy". Molko nie zastosował się do zaleceń medyków, bo, jak pisze, nie chciał zawieść fanów, którzy wydali "spore pieniądze" na bilety na koncert Placebo. "Obawiam się jednak, że teraz muszę chronić swoją sztukę i źródło zarobków. (…) Nie jestem już młodzieniaszkiem i nie czuję się najlepiej" - napisał Brian Molko, który niedługo, bo 10 grudnia kończy 50 lat.

Dawid Podsiadło Podsiadło z niespodziankową trasą koncertową. "Na siedząco, bardziej intymnie"

Artyści tak tłumaczą powód odwołania swoich koncertów w wydanym oświadczeniu:

Szczerze i chyba optymistycznie wierzyliśmy, że po chwili odpoczynku Brian szybko wróci do zdrowia, jednak w tym przypadku to nie zadziałało. (...) Brian znów widział się z lekarzem i usłyszał od niego, że nie nadaje się do dalszych występów i potrzebuje całkowitego wypoczynku

We wpisie kapela dziękuje swoim fanom za "cierpliwość i zrozumienie". Muzycy zapewniają także, że bilety na odwołane koncerty w Dublinie, Cambridge i Birmingham zachowają swoją ważność i będzie można na nich wejść na przyszłe koncerty, które ogłoszą po poprawie zdrowia Briana Molko.

 

Red Hot Chili Peppers RHCP. Warszawa już czeka! Anthony Kiedis z kolegami zaprosili niezwykłego gościa

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: