Stanisław Soyka odwołuje wszystkie koncerty. Muzyk ma problemy ze zdrowiem. "Nie będzie w stanie wystąpić"

Stanisław Soyka miał wystąpić w roli gościa podczas jubileuszowych koncertów Grażyny Łobaszewskiej. Niestety artystka poinformowała, że wokalista musiał odwołać występy. Powodem rezygnacji jest stan zdrowia muzyka.

W tym roku 50-lecie pracy scenicznej obchodzi Grażyna Łobaszewska. Wśród gości tegorocznych koncertów znalazło się wielu cenionych muzyków, z którymi artystka współpracowała w trakcie swojej kariery. Jednym z nich jest Stanisław Soyka. Niestety jego stan zdrowia uniemożliwia mu wzięcie udziału w występach.

Kim jest Stanisław Soyka? Muzyk współpracował z wieloma artystami

Muzyka była jego pasją od najmłodszych lat. Jako 7-latek śpiewał w chórze kościelnym, a gdy miał 14 lat został również organistą. Uczęszczał do szkoły muzycznej, w której uczył się gry na skrzypcach. Jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej, gdzie studiował kompozycję i aranżację. 

Soyka jest wszechstronnie uzdolnionym artystą, którego doceniają polscy twórcy. Współtworzył płyty wielu zespołów i wokalistów, śpiewając w chórkach i grając na fortepianie. Współpracował z m.in. Maanam, De Mono, Kayah czy Izabelą Trojanowską. Wokalista ma bardzo bogatą dyskografię. Jego największe przeboje to utwory t.j. "Tolerancja", "Kiedy jesteś taka bliska" czy "Cud Niepamięci". Muzyk wykonał również piosenkę "Ty druha we mnie masz" w kultowej animacji dla dzieci "Toy Story".

Stanisław Soyka odwołał koncerty. Powodem jest stan zdrowia

Grażyna Łobaszewska przekazała fanom smutną informację. Stanisław Soyka zrezygnował z występów podczas jubileuszowych koncertów artystki.

Jak doskonale wiecie, podczas nadchodzących koncertów jubileuszu mojego 50-lecia pracy scenicznej na scenie miał towarzyszyć mi mój wielki przyjaciel, Stanisław Sojka. Z przykrością muszę jednak ogłosić, iż z powodu ciężkiej niedyspozycji zdrowotnej, Stanisław nie będzie w stanie wystąpić przed Państwem

— przekazała Łobaszewska w mediach społecznościowych, jednocześnie życząc Soyce szybkiego powrotu do zdrowia.

W ramach zastępstwa na scenie pojawią się Piotr Bukartyk oraz wokalista i gitarzysta zespołu Raz, Dwa, Trzy, Adam Nowak. Skontaktowaliśmy się z menadżerką muzyka Ewą Żmijewską-Sojką, która potwierdziła tę informację. Oficjalny komunikat został też wydany na profilu facebookowym Stanisława Soyki. 

Zobacz wideo Gwiazdy składają życzenia z okazji dwudziestych urodzin TVN24

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: