Nie żyje matka Cher, Georgia Holt. Aktorka odeszła w wieku 96 lat

Cher za pośrednictwem Twittera poinformowała o śmierci swojej matki, Georgii Holt. "Mama odeszła" - napisała w poście. Kobieta była aktorką i odeszła w wieku 96 lat. Artystka zawsze podkreślała, że ma bardzo silną więź z matką, a w ostatnim czasie informowała o jej pobycie w szpitalu.

Aktorka zmarła w wieku 96 lat. O jej odejściu poinformowała sama Cher w niedzielę wieczorem za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nie powiedziała, co było dokładną przyczyną śmierci Holt, ale piosenkarka już wcześniej informowała swoich fanów o pobycie mamy w szpitalu. Aktorka wyszła z niego pod koniec listopada.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Matka Cher nie żyje. Georgia Holt odeszła w wieku 96 lat

76-letnia Cher od zawsze wspominała, jak wielka więź łączy ją z matką. W jednym z wywiadów przyznała, że wygląd jej matki był dla niej inspiracją od najwcześniejszych lat. Piosenkarka mówiła, że Georgia Holt i jej koleżanki w latach 50. były "tak piękne", że gdy tylko wchodziły do pokoju, "wszyscy wstrzymywali oddech".

Miłośnicy Cher mogli dowiedzieć się więcej o ich wspólnym życiu dzięki dokumentowi przygotowanemu przez stację Lifetime – "Dear Mom, Love Cher". W filmie zostały umieszczone wywiady z Holt, Cher i jej siostrą Georganne LaPiere, oraz synami Cher, Chazem Bono i Elijah Blue Allmanem. Inicjatorką pomysłu była sama artystka, która uznała, że chce pokazać matkę jako niezależną artystkę.

Zobacz wideo Popkultura odc. 134

Kim była Georgia Holt?

Georgia Holt urodziła się w 1926 roku w Kensett w stanie Arkansas jako Jackie Jean Crouch. Gdy była młoda, to ojciec uczył ją śpiewać i grać na gitarze. Już jako mało dziewczynka wygrywała wiele konkursów talentów i konkursów piękności. W młodości rozpoczęła karierę aktorską. Zagrała m.in. w serialach "I Love Lucy" czy "The Adventures of Ozzie and Harriet", a także w filmach np. "A Life of Her Own" i "Grounds for Marriage".

W latach 80. nagrała płytę country pt. "Honky Tonk Woman", ale nagrania zaginęły. Odnalazły się dopiero w 2013 roku i to był znak dla Cher, aby zdecydować się na stworzenie filmu, który opowie więcej o Georgii Holt. Album wydano w tym samym roku i znajduje się na nim m.in. duet z córką, czyli "I'm Just Your Yesterday". 

 

Lady Gaga odtworzyła taniec WednesdayLady Gaga odtworzyła taniec Wednesday na TikToku. "Na miejscu Jenny oszalałabym"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: