Sanah zaśpiewała piosenkę z "Wiedźmina 3". "Te trzy minuty są lepsze od dwóch sezonów serialu"

Sanah przygotowała nową autorską adaptację "Wilczej zamieci" - popularnej ballady wykonywanej przez Priscillę, jedną z bohaterek gry "Wiedźmin 3: Dziki gin". Piosenka ta jest jednym z najważniejszych i najczęściej interpretowanych utworów z gry. Wystarczy wspomnieć, że sama sanah nagrała jej cover już trzy lata temu.

Sanah to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. Już jej debiutancki album "Królowa dram" z 2020 roku wystartował na pierwszym miejscu polskiej listy sprzedaży OLiS i uzyskał status diamentowej płyty. Artystka w ostatnich latach obsypana została gradem nagród branżowych takich jak Fryderyki czy Bestsellery Empiku, a każdy jej kolejny album to murowany przebój.

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Koń z głosem Wojciecha Manna i śpiewające trolle. Za co jeszcze kochamy "Wiedźmina 3"?

Sanah zaśpiewała piosenkę z "Wiedźmina 3". "Teledysk lepszy niż cały serial"

Sanah pierwszy raz nagrała cover ballady "Wilczej zamieci" jeszcze w 2019 roku i podbiła nim serca swoich słuchaczy. Nagranie cieszyło się dużą popularnością i zdobyło ponad dwa miliony wyświetleń na YouTubie. Przypomnijmy, że autorką słów do ballady jest Aleksandra Motyka, a muzykę skomponował Marcin Przybyłowicz.

Nic dziwnego, że studio CD Projekt RED zaproponowało jej wspólny projekt przy okazji premiery nowego wydania gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja Kompletna". Jak przekazuje polski deweloper, nowa wersja piosenki to "niezwykły hołd dla fanów uniwersum Wiedźmina". Z tej okazji przygotowano także specjalny teledysk, w którym ucharakteryzowana na postać z gry piosenkarka zabiera widzów w tajemniczą podróż przez Kontynent. Klip miał premierę 13 grudnia.

 

W komentarzach czytamy: "To jeden z powodów, dla których to moja najulubieńsza gra wszech czasów. Jest obezwładniająco poruszająca", "Te trzy minuty są lepsze od dwóch sezonów Netfliksa", "Nie wiem, kto napisał tę piosenkę, ale jest tak niesamowita, że nie może pochodzić z tego świata", "Piękna piosenka i klip", "Kompozytor zasługuje na Oscara", "Kocham tę piosenkę", "Czuję, że jakby CDPR zamiast Netflixa robił serial Wiedźmina, to byłby o niebo lepszy". 

Sanah bez wątpienia jest obecnie jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce. Jej przysłowiowe "pięć minut" trwa nieustannie od początku 2020 roku, kiedy wypuściła singiel "Szampan". Utwór stał się wielkim przebojem i otworzył artystce drogę do szerokiej publiczności.

Artystka ma na swoim koncie już cztery albumy, w tym najnowszy "sanah śpiewa Poezyje", na który składa się dziesięć nietypowych utworów. Są to zaaranżowane przez artystkę wiersze największych poetów, takich jak: Juliusz Słowacki, Adam Mickiewicz, czy Adam Asnyk.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: