Konferencja w sprawie Sylwestra Marzeń TVP. Wiadomo, kto wystąpi. Potwierdziły się spekulacje?

14 grudnia 2022 odbyła się konferencja, podczas której ujawniono, które gwiazdy wystąpią na Sylwestrze Marzeń z Dwójką. Gospodarzami byli Izabella Krzan i Tomasz Kammel, a wydarzenie uświetniły występy polskich artystów. Stacja już wcześniej potwierdziła podpisanie kontraktów z kilkoma postaciami z polskiej estrady. Dołączyły do nich nowe nazwiska, potwierdziła się też część spekulacji.

31 grudnia o godzinie 20:00 TVP2 wyemituje "Sylwestra Marzeń z Dwójką", który odbędzie się w Zakopanem. Ci, którzy będą świętować Nowy Rok w górach, będą mogli bawić się na imprezie również w formie stacjonarnej. Przewiduje się, że publiczność będzie liczyć około 30-35 tysięcy osób.

Kto wystąpi podczas Sylwestra Marzeń w Zakopanem?

Jak dowiedział się portal Wirtualne Media, w tym roku, na mocy umowy zawartej pomiędzy Telewizją Polską a Zakopanem, miasto w tym roku nie poniesie kosztów organizacyjnych „Sylwestra Marzeń", udostępniając w zamian nadawcy infrastrukturę i zaplecze administracyjne. Samorząd udostępni Rówień Krupową - miejsce, na terenie którego odbędzie się koncert. Mateusz Matyszkowicz, obecny prezes TVP przyznał, że nieprzypadkowo zależało mu na zorganizowaniu Sylwestra poza Warszawą. Ma świadomość, jak ważny dla Polaków jest krajobraz Zakopanego i "zależy mu na wypromowaniu polskich gór jako doskonałego miejsca na wypoczynek".

14 grudnia 2022 odbyła się konferencja, podczas której ujawniono, które gwiazdy wystąpią na Sylwestrze Marzeń TVP. Gospodarzami byli Izabella Krzan i Tomasz Kammel, a wydarzenie uświetniły występy polskich artystów. Stacja już wcześniej zapowiedziała, że udział w Sylwestrze Marzeń wezmą Maja Hyży i Sławomir, komentując, że impreza sylwestrowa w górach nie może obejść się bez przeboju "Miłość w Zakopanem". W środę potwierdzono zakontraktowanie kolejnych gwiazd, m.in. disco polo, uczestników talent show czy kultowe zespoły. Wiadomo, że na scenie zobaczymy:

  • Kajrę i Sławomira
  • Maję Hyży
  • Justynę Steczkowską
  • Zenka Martyniuka
  • Kubę Szmajkowskiego
  • Kombi
  • Leona Myszkowskiego
  • Boys
  • Edytę Górniak
 
 
Zobacz wideo

Zabraknie Maryli i Duy Lipy, ale nie gwiazd zagranicznych

Długo spekulowano, kto wystąpi podczas tegorocznego koncertu sylwestrowego organizowanego przez TVP. Internautów poruszyła wiadomość, że tym razem wśród zaproszonych gwiazd nie znalazła się Maryla Rodowicz.

Nie bardzo mogę mówić, bo to są tajemnice zawodowe, ale po prostu Telewizja za późno się zgłosiła. Podpisałam już kontrakt z kimś innym, ale nie mogę powiedzieć, z kim.

- tłumaczyła artystka. Dziś wiadomo, że wystąpi na Sylwestrze Polsatu w Chorzowie m.in. z Dodą. Podobna sytuacja miała miejsce w 2020, gdy Rodowicz wystąpiła na konkurencyjnej dla Telewizji Polskiej imprezie. Choć przez długi czas media donosiły, że w tym roku TVP nie zaprosi gwiazdy zagranicznej, okazało się, że prowadzone są rozmowy w tej kwestii. Anonimowi informatorzy związani ze stacją sugerowali, że kontaktowano się m.in. z Duą Lipą, jednak tej informacji zaprzeczyła wiceburmistrz Zakopanego.

My już wiemy, kto to będzie, ale to na razie tajemnica. To będzie gwiazda światowego formatu porównywalna do tych, które TVP zapraszało do Zakopanego w poprzednich latach. Nie będzie to jednak na pewno wokalistka Dua Lipa, której przyjazd do Zakopanego zapowiadał kilka dni temu jeden z portali.

- powiedziała Agnieszka Nowak-Gąsienica. Informacja, kogo zakontraktowano, będzie trzymana w tajemnicy do ostatniej chwili. Choć pierwsze ogłoszenia poznaliśmy podczas konferencji, nadal nie ujawniono, która gwiazda światowego formatu przyjedzie do Polski. Poznamy ją prawdopodobnie w okresie świątecznym.

Więcej o: