Quebonafide zarapował o Mariuszu Jopie, a piłkarz poszedł z tym do sądu. Jest pierwszy wyrok

Quebonafide na albumie "Romantic Psycho", który wydał w 2020 roku umieścił piosenkę pt. "Szubienicapestycydybroń". W tekście znajduje się wers, który odnosi się do samobójczego strzału Mariusza Jopa w meczu Wisły Kraków z Lechem Poznań o Mistrzostwo Polski. Były piłkarz oskarżył rapera o naruszenie dóbr osobistych. Sąd właśnie ogłosił wyrok w tej sprawie.

Proces wytoczony przez Mariusza Jopa przeciwko Kubie Grabowskiemu, czyli Quebonafide, to nietypowy spór pomiędzy osobami z dwóch różnych światów. Byłemu piłkarzowi m.in. Wisły Kraków nie spodobał się fragment tekstu w piosence rapera "Szubienicapestycydybroń", która została wydana na początku 2020 roku i zwiastowała zerwanie przez rapera z grzecznym wizerunkiem, który przybrał wcześniej na czas promocji albumu "Romantic Psycho".

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Konkretnie chodzi o ten fragment utworu:

Czemu nastrój samobójczy mam jak Mariusz Jop? (Mariusz Jop)
 

Raper odnosi się tutaj do niefartownej sytuacji z maja 2010 roku, kiedy Mariusz Jop był piłkarzem klubu Wisła Kraków, który była liderem w lidze. Podczas meczu z Lechem Poznań o Mistrzostwo Polski, piłkarz strzelił samobójczego gola, który pozbawił drużynę szansy na zwycięstwo i dodatkowo sprawił, że w Ekstraklasie utrzymał się klub Cracovia, którego kibice nie lubią się z kibicami Wisły. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 135

Utwór Quebo nie przypadł do gustu Mariuszowi Jopowi

Były piłkarz w 2020 roku w rozmowie z TVP Sport niepochlebnie wypowiadał się o odniesieniu do swojej osoby w utworze Quebonafide:

To nie jest w porządku, że Quebo użył mojej historii w takim kontekście. Moja działalność publiczna ogranicza się tylko do sportu i nie podoba mi się to, że ktoś, kto mnie nie zna, bez żadnych podstaw przypisuje mi trudności, których nigdy nie miałem. W tym kawałku łączy się moje nazwisko bezpośrednio z samobójstwem

W dalszej części rozmowy dodał także: "Chcę też podkreślić, że trzeba pamiętać o ludziach, którzy z różnych względów są w trudnej sytuacji emocjonalnej. Nie powinno się bagatelizować ich przeżyć, stawiając znak równości pomiędzy bramką samobójczą a samobójstwem". 

Mariusz Jop skierował sprawę do sądu i oskarżył artystę o naruszenie dóbr osobistych. O procesie nie było głośno aż do teraz, kiedy Quebonafide za pośrednictwem Twittera poinformował, że powództwo zostało oddalone. Wyrok nie jest prawomocny. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: