Sylwester TVP bez Mel C przez różnice w poglądach. Jest komentarz stacji i pary polskich gejów

Podczas tegorocznego Sylwestra Marzeń z Dwójką na scenie w Zakopanem, mimo początkowych doniesień, że wystąpią wyłącznie lokalni artyści, miała pojawić się również gwiazda światowego formatu. Zapowiedź występu znanej ze Spice Girls Mel C pojawiła się na antenie stacji 23 grudnia, jednak wokalistka zmieniła zdanie. Skąd decyzja o rezygnacji? Jest też komentarz TVP.

Podczas konferencji z 14 grudnia 2022 poznaliśmy nazwiska artystów, którzy wystąpią podczas Sylwestra Marzeń z Dwójką organizowanego przez TVP w Zakopanem. Z ogłoszeniem zagranicznej gwiazdy stacja wstrzymywała się jednak znacznie dłużej. Polacy mieli bawić się przy największych przebojach Spice Girls w wykonaniu Mel C, m.in. "Never Be The Same Again". Impreza sylwestrowa faktycznie już nigdy nie będzie już taka, jak pierwotnie planowano - wokalistka postanowiła odwołać występ.

Sprzeczne poglądy

O nagłej zmianie decyzji Melanie Chisholm, obecnie skupiająca się na rozwoju solowej kariery, poinformowała za pośrednictwem Facebooka i Instagrama. Artystka pisze, że nie zgadza się z wartościami promowanymi przez stację, na zaproszenie której miała wystąpić w Polsce, w związku z czym jest zmuszona zrezygnować z udziału w koncercie sylwestrowym.

W świetle przedstawionych mi kwestii, które są sprzeczne ze wspieraniem przeze mnie określonych grup społecznych, obawiam się, że nie będę mogła wystąpić na zaplanowanym w Polsce koncercie z okazji Nowego Roku. Mam nadzieję, że niedługo tam wrócę. Mam nadzieję, że wszyscy macie wspaniałe Święta Bożego Narodzenia i życzę wam wszystkiego najlepszego w 2023.

- napisała wokalistka w relacji opublikowanej na oficjalnym profilu 26 grudnia, trzy dni po ogłoszeniu jej występu przez TVP. Do zmiany zdania starali się nakłonić ją fani, wyrażając niezadowolenie ze współpracy ze stacją w komentarzach w mediach społecznościowych. Po rezygnacji Mel C wciąż jednak krytykowano - zarzucono jej hipokryzję, ponieważ w 2018 roku zaśpiewała w Petersburgu, bez względu na rosyjską agresję wobec Ukrainy i Gruzji czy tamtejszą sytuację osób homoseksualnych.

Relacja Mel CRelacja Mel C Instagram, @melaniecmusic

Sprawę komentuje TVP oraz para polskich gejów

Do decyzji Mel C odniosła się również stacja. Jest zdania, że wpływ na jej zmianę miały internetowe komentarze. Nie rozumieją jednak kroków podjętych przez wokalistkę, która jeszcze niedawno pojawiła się w wyemitowanym w "Wiadomościach" spocie entuzjastycznie promując sylwestrową imprezę.

Spółka z zaskoczeniem przyjęła informację o zmianie planów artystki. Swoją obecność potwierdziła w nagraniu skierowanym do polskiej publiczności, w którym podkreśliła, że jest podekscytowana faktem, że Sylwestra spędzi w Zakopanem i będzie wspólnie z nami świętować powitanie Nowego Roku, a dziś - pod naciskiem internetowych komentarzy - niespodziewanie zrezygnowała z występu. TVP przypomina, że Sylwester to koncert dla wszystkich, którzy chcą przywitać Nowy Rok przy dobrej zabawie. Zapraszamy 31 grudnia do Zakopanego i do TVP2.

- opisali przedstawiciele w TVP w oświadczeniu opublikowanym w nocy z 26 na 27 grudnia. Mimo krytyki, pojawiły się też głosy wsparcia, m.in ze strony aktywnie działających w mediach Jakuba i Dawida.

Kilka lat temu jeden z nas został zwolniony z tego reżimu - telewizji publicznej - za, jak uważamy, orientację seksualną. Choć bardzo chcielibyśmy zobaczyć cię w Polsce, jesteśmy niesamowicie dumni i szczęśliwi, że odmówiłaś występu w stacji pełnej nienawiści dla społeczności LGBT. Dziękujemy za wsparcie.

- napisali pod oświadczeniem artystki na Facebooku. Na swoim fanpage'u odnieśli się dodatkowo do polskich gwiazd, które wciąż biorą udział w Sylwestrze Marzeń. - Edyto Górniak, Justyno Steczkowska, Wasze słowa o miłości grzęzną w ściekach pogardy i nienawiści wylewanych na nas każdego dnia. Swoim głosem i talentem wspieracie tę machinę kłamstw i nienawiści. Czy Wasza wrażliwość jest ślepa na krzywdę, jaką ta stacja wyrządza innym? - pytają.

Na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem wystąpią też m.in. Sławomir z Kajrą, Maja Hyży, Weekend, Stanisław Karpiel-Bułecka czy Zenek Martyniuk. Transmisja rozpocznie się 31 grudnia w TVP2 o godzinie 20:00.

Więcej o: