Odmówiła TVP, ale wystąpi w innej stacji. Mel C pojawi się u boku innych gwiazd

Przed świętami Telewizja Polska ogłosiła, że na tegorocznym "Sylwestrze Marzeń" pojawi się zagraniczna gwiazda Mel C. Była członkini Spice Girls zrezygnowała z występu w Zakopanem, ale jak podaje portal Wirtualne Media, gwiazda pojawi się na ekranach telewizorów w ostatni dzień roku. Jej koncert będą mogli zobaczyć widzowie brytyjskiej stacji publicznej BBC One.

26 grudnia brytyjska wokalistka ogłosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że rezygnuje z udziału w imprezie sylwestrowej Telewizji Polskiej. W oświadczeniu napisała, że nie zgadza się z wartościami promowanymi przez polskiego nadawcę publicznego, w związku z czym jest zmuszona zrezygnować z udziału w koncercie sylwestrowym.

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Do decyzji Mel C odniosła się również Telewizja Polska. Stacja jest zdania, że wpływ na zmianę zdania przez piosenkarkę miały internetowe komentarze. Nie rozumieją jednak kroków podjętych przez wokalistkę, która jeszcze niedawno pojawiła się w wyemitowanym w "Wiadomościach" spocie entuzjastycznie wypowiadała się o "Sylwestrze Marzeń".

Zobacz wideo Popkultura odc. 135

Mel C tylko dla telewidzów z Wielkiej Brytanii

Jednak decyzja o rezygnacji z udziału w polskim koncercie sylwestrowym, nie oznacza, że artystka nie zaśpiewa podczas telewizyjnej zabawy w innym kraju. Mel C wystąpi w koncercie organizowanym przez brytyjską stację BBC One.

Brytyjski nadawca publiczny poinformował na początku grudnia, że była członkini kultowego zespołu Spice Girls weźmie udział w sylwestrowym programie nadawanym na antenie brytyjskiej "Jedynki". Koncert będzie prowadził pochodzący z Wielkiej Brytanii wokalista Sam Ryder, który jest tegorocznym zdobywcą drugiego miejsca na konkursie Eurowizji. 

Piosenkarz jest na wyspach niebywale popularny, ponieważ osiągnął najlepszy wynik dla swojego kraju od 20 lat. Ryder podczas imprezy sylwestrowej w BBC One zaśpiewa swoje ulubione piosenki, a towarzyszyć mu będzie plejada gwiazd – oprócz Mel C pojawi się także norweska piosenkarka Sigrid, lider zespołu The Darkness Justin Hawkins, czy formacja House Gospel Choir. 

Gdyby była spicetka jednak zagrała w Zakopanem, to jej obecność w Polsce nie kolidowałaby z programem BBC, ponieważ został on nagrany już 7 grudnia w Londynie. Stacja BBC One pokaże go w dwóch częściach. Pierwsza rozpocznie się w sylwestra o 23:30 i potrwa do północy, po czym widzowie będą mogli zobaczyć pokaz fajerwerków na żywo. Po krótkiej przerwie rozpocznie się druga część koncertu. Wydarzenie będzie można też obejrzeć na platformie BBC iPlayer. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: