Wnuk Boba Marleya nie żyje. Jo Mersa Marley odszedł w wieku 31 lat

W wieku 31 lat zmarł Joseph "Jo Mersa" Marley. Był synem muzyka Stephena Marleya nagrodzonego nagrodą Grammy i wnukiem legendarnego muzyka reggae Boba Marleya.

Jo Mersa Marley to najstarszy syn Stephena Marleya. Podobnie jak ojciec i dziadek postawił na karierę muzyczną. Pierwszy utwór pt. "My Girl" opublikował w 2010 roku we współpracy ze swoim kuzynem Danielem Bambaata Marleyem. Natomiast pierwszą EP-kę pt. "Comfortable" wydał w 2014 roku. Przez następne lata wydawał single i koncertował, a w 2021 roku wydał swój debiutancki album "Eternal".

 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl >>

Joseph "Jo Mersa" Marley zmarł w wieku 31 lat

Dziennikarka Abka Fitz-Henley za pośrednictwem Twittera jako pierwsza doniosła o śmierci Jo Mersy Marleya. Według doniesień medialnych muzyk został znaleziony martwy we wtorek 27 grudnia w swoim aucie. Chociaż nie podano jeszcze oficjalnej przyczyny śmierci, to media zza oceaniu sugerują, że mogły umrzeć w wyniku ataku astmy. Artysta pozostawił po sobie żonę i córkę.

Jamajskiego piosenkarza pożegnali politycy i znane osobistości z tego kraju. Swoje kondolencje złożył między innymi premier Jamajki Andrew Holness. W poście na Twitterze nazwał śmierć artysty "ogromną stratą dla muzyki":

Moje serdeczne wyrazy współczucia dla przyjaciół i współpracowników Josepha oraz dla braterstwa muzyki reggae i fanów na cały świecie. Niech znajdzie Wieczny Pokój. Opłakujemy jego stratę w tym czasie, kiedy świętujemy z rodziną i przyjaciółmi naszą miłość do siebie

W Polsce wyrazy współczucia popłynęły od organizatorów Ostróda Reggae Festival, na którego scenie Jo Mersa wystąpił w 2011 roku razem ze swoim ojcem.

"Nie żyje wnuk Boba, Jo Mersa Marley. W 2011 roku wystąpił na ORF ze swoim ojcem, Stephenem Marley'em. RIP" - napisano w poście.

Wszyscy potomkowie Boba Marleya

Oficjalnie mówi się o tym, że Bob Marley pozostawił po sobie dziesięcioro dzieci. Wychowywał także Sharon, która jest córką jego żony Rity Marley z poprzedniego związku. Tylko czwórkę potomstwa urodziła mu Rita, a matkami pozostałej siódemki są kobiety, z którymi artysta wdał się w romans. Oto lista wszystkich dzieci legendarnego muzyka:

 • Sharon Marley - adoptowana córka Rity,
 • Cedella Marley - z Ritą,
 • David "Ziggy" Marley - z Ritą,
 • Stephen Marley - z Ritą,
 • Robert "Robbie" Marley - z Pat Williams,
 • Rohan Marley - z Janet Hunt,
 • Karen Marley - z Janet Bowen,
 • Stephanie Marley - z Ritą
 • Julian Marley - z Lucy Pounder,
 • Ky-Mani Marley - z Anitą Belnavis,
 • Damian Marley - z Cindy Breakspeare,
 • Makeda Marley - z Yvette Crichton.

Bob Marley zmarł w 1981 roku w wieku 36 lat. Do tej pory media nie potrafią dokładnie określić, ile wnucząt pozostawił po sobie wokalista. Mówi się głównie o tych, którzy tak, jak dziadek zajęli się muzyką. Jedną z takich osób był właśnie Joseph "Jo Mersa" Marley, czyli syn Stephana Marleya.

Innymi znanymi dziedzicami talentu Boba Marleya jest Skip - syn najstarszej córki artysty Cedelli, czy Daniel Bambaata, który jest synem Ziggy'ego. Ten pierwszy zyskał duży rozgłos w 2017 roku, kiedy na światło dzienne wyszła piosenka Katy Perry pt. "Chained To The Rhythm", której był współtwórcą i współwykonawcą. W 2021 roku doczekał się dwóch nominacji do nagrody Grammy.

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: