Stawki gwiazd za występy w sylwestrową noc. Kto zarobi najwięcej? Wynagrodzenia robią wrażenie

Stacje telewizyjne organizujące koncertowe pożegnanie mijającego roku dbają o to, by na ich scenie pojawiły się same największe gwiazdy. Wynagrodzenia artystów za występy w sylwestrową noc od lat budzą kontrowersje. Kto zarobi najwięcej, witając Nowy Rok ze sceny?

Artyści decydujący się wystąpić na scenie w sylwestrową noc, mogą liczyć na sowite wynagrodzenie za udział w koncercie. Stawki najbardziej rozchwytywanych wykonawców, którzy przed telewizory przyciągają najwięcej widzów, sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych. 

Wynagrodzenia zagranicznych gwiazd budzą kontrowersje. Stawki robią wrażenie

Największe kontrowersje dotyczą wynagrodzeń zagranicznych artystów będących gwiazdami wieczoru. Rok temu na scenie TVP wystąpił Jason Derulo, który, według nieoficjalnych informacji, zarobił za swój występ milion złotych. Równie wysokie wynagrodzenie miała otrzymać tegoroczna gwiazda sylwestrowego koncertu w Telewizji Polskiej, Mel C, lecz ostatecznie artystka wycofała się z umowy i odmówiła występu w Zakopanem ze względu na różnice w poglądach. Jak podają Wirtualne Media, osoba z produkcji zdradziła, że gwiazda będzie musiała zapłacić około 100 tys. zł za zerwanie współpracy ze stacją.

Zobacz wideo Doda zaśpiewa z Marylą na sylwestrze. "Dwie queen na scenie"

Sylwester z Polsatem i Sylwester Marzeń. Ile zarabiają gwiazdy? Maryla Rodowicz na podium

Choć polskie gwiazdy zarabiają znacznie mniej niż artyści zagraniczni, to wciąż nie mogą narzekać na wynagrodzenia. Jedną z najlepiej opłacalnych rodzimych artystek jest brylująca na scenie od lat Maryla Rodowicz, która za tegoroczny występ podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów w Polsacie otrzyma między 100-150 tys. zł. Według informacji uzyskanych przez Wirtualne Media, na podobne wynagrodzenie mogą liczyć również dwie inne artystki, czyli Beata Kozidrak oraz Doda. — Proszę tylko pamiętać, że to nie są pieniądze wyłącznie dla artysty. Opłaca się z nich zespół i swoją ekipę techniczną, która ustawia na scenie każdy parametr — podkreślił menedżer jednego z zespołów w wywiadzie dla Wirtualnych Mediów.

Stawka 100 tys. zł dotyczy artystów, którzy cieszą się największą popularnością wśród telewidzów. Podobnej wysokości suma wpłynie na konto Sławomira i Kajry po występie w sylwestrową noc. Gwiazda Telewizji Polskiej, Zenon Martyniuk, także wynegocjował podobną kwotę za tegoroczny występ podczas "Sylwestra marzeń z Dwójką". Nieco mniej niż wspomniani wcześniej wokaliści zarobi Cleo, piosenkarka bowiem otrzyma za swój koncert ok. 70 tys. zł.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: