Doda wykonała taniec Wednesday. "To najlepiej zainwestowane pieniądze"

Doda wystąpiła podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów 2022 Polsatu, a jej koncert należał do jednych z najbardziej różnorodnych podczas imprezy. Wokalistka pojawiła się na scenie w kilku kreacjach, a jedna z nich nawiązywała do postaci Wednesday Addams. Gdy artystka wyszła na scenę w tym stroju, odtworzyła viralowy taniec głównej bohaterki z popularnego erialu Netfliksa. Jak wyszedł w jej wykonaniu?

Doda może zaliczyć 2022 rok do jednych z najbardziej udanych w jej karierze. W maju 2022 na Polsat SuperHit Festiwalu zaprezentowała recital z okazji 20-lecia działalności artystycznej. W październiku wydała swoją czwartą solową płytę pt. "Aquaria", z której pochodzą takie przeboje, jak "Don't Wanna Hide", "Ta melodia", czy "Wodospady". Album pokrył się złotem tuż przed premierą, a w grudniu krążek uzyskał miano platynowej płyty. Miała także własne reality-show pt. "Doda. 12 kroków do miłości", w którym spotykała się z różnymi mężczyznami, z którymi mogła stworzyć potencjalną relację.

Więcej ciekawych tekstów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo [MATERIAŁ SPONSOROWANY] To drzewo czy harfa? Nie bez powodu wygląda właśnie tak

Doda zawładnęła sceną jako Wednesday Addams

Artystka znana jest ze swoich majestatycznych kostiumów i starannie dopracowanych występów koncertowych. Nie inaczej było podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów, gdzie pokazała się w kilku kreacjach, wykonując swoje największe przeboje. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła zaprezentowana przez nią choreografia, która obecnie może być jedną z najpopularniejszych na świecie.

Chodzi o ekstrawagancki taniec Jenny Ortegi z serialu "Wedensday" Netfliksa, w którym aktorka wcielała się w główną postać. Choreografia robi furorę w mediach społecznościowych, a zwłaszcza na TikToku, gdzie mnóstwo użytkowników dzieli się ze światem nagraniami, w których odtwarzają popularny taniec.

Podczas sylwestrowej imprezy Polsatu zdecydowała się go przedstawić także Doda. Ludzie w mediach społecznościowych najczęściej tańczy do przyśpieszonej wersji utworu "Bloody Mary" Lady Gagi, to artystka postanowiła wystąpić przy akompaniamencie piosenki, która faktycznie występuje w serialu, czyli  "Goo Goo Muck" zespołu The Cramps.

 

Wideo zostało opublikowane na YouTubie 1 stycznia 2023 roku i w ciągu jednego dnia zostało obejrzane przez niemal 250 tys. widzów. Chociaż w sieci pojawia się mnóstwo pozytywnych komentarzy, to są także głosy krytyki. Ludzie zarzucają artystce, że poszła na łatwiznę. Pod filmikiem możemy przeczytać różne opinie:

Choreografie zarżnięte. Stylizacja zerżnięta. Zero kreatywności. Totalnie po polsku
Super występ i fajny pomysł
Najlepszy moment z całej nocy!
Dajcie spokój. To małpowanie tego tańca jest już irytujące
Widzisz Polsat, Doda to najlepiej zainwestowane pieniądze

Sama artystka odniosła się także do swojego występu w mediach społecznościowych. Zwróciła uwagę na to, że stał się viralowym hitem TikToka, a na YouTube króluje w karcie "Na czasie". 

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: