Wszyscy kojarzą ich z konkursu chopinowskiego. Wtedy rywalizowali, właśnie wzięli ślub

Kyohei Sorita, który zajął drugie miejsce podczas ostatniego konkursu chopinowskiego, i laureatka czwartego miejsca Aimi Kobayashi zostali małżeństwem. To nie koniec dobrych wiadomości.

Pianiści wzięli ślub w Japonii. Na Twitterze Aimi Kobayashi i Kyohei Sorita poinformowali także, że spodziewają się dziecka.

Julianna Awdiejewa podczas ogłoszenia werdyktu w 2010 roku Ostatecznie liczy się Chopin, ale przecież kochamy anegdoty i skandale

Dwójka laureatów konkursu chopinowskiego po ślubie. Znają się od dziecka

"Bardzo się cieszymy, że możemy podzielić się z wami informacją o tym, że my -  Aimi Kobayashi i Kyohei Sorita - wzięliśmy niedawno ślub, a w tym roku na świat przyjdzie nasze dziecko. Przez pewien czas Aimi zniknie ze sceny, ale cieszy się na spotkania z publicznością po zakończeniu urlopu macierzyńskiego. Tymczasem, mamy nadzieję, że będziecie o nas ciepło myśleć i czekajcie na kolejne informacje dotyczące koncertów" - napisali w oświadczeniu.

Zobacz wideo [MATERIAŁ SPONSOROWANY] Zabieramy was na wycieczkę po Warszawie śladami Chopina

Znają się od dziecka, ich rodziny także - obie spotykały się w związku z pianistycznymi karierami Aimi i Kyoheiego. Podczas konkursu chopinowskiego w 2021 roku Sorita mówił:

Ogarnęły mnie naprawdę niesamowite emocje, gdy zdałem sobie sprawę, że my - przyjaciele z dzieciństwa - możemy razem wejść do finału.
 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W 2021 roku Sorita podczas Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, po bardzo długich obradach jury, zajął drugie miejsce - poprzednio Japończykowi udało się to w 1970 roku. Student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem Piotra Palecznego, który uczy się także dyrygentury w Wiedniu pod okiem Yuji Yuasy, ma obecnie 28 lat. Jego żona Aimi Kobayashi (dziś ma 27 lat, zaczynała grać jako trzylatka) dwukrotnie była już finalistką tego prestiżowego, rozgrywanego co pięć lat konkursu. W zeszłym roku studentka Curtis Institute of Music w Filadelfii zajęła w Warszawie czwarte miejsce. Zwyciężył kanadyjski pianista Bruce Liu.

Conner Johnson w amerykańskim 'Mam Talent' Przerwał występ uczestnika na pierwszej piosence. W drugiej zrobił coś niezwykłego

Więcej o: