Laureat Grammy Bad Bunny wyrzucił telefon fanki, bo chciała wspólne zdjęcie. Oburzył nawet polityków

Niekwestionowanym królem list przebojów w 2022 roku był dwukrotny laureat nagród Grammy, przedstawiciel latino trapu, Bad Bunny. Jego album "Un Verano Sin Ti" to najczęściej słuchana w serwisach streamingowych płyta zeszłych wakacji. Zdobył miliony fanów, jednak jak widać na jednym z ostatnich nagrań, nie zawsze traktuje ich z wzajemną sympatią.

Popularność w sieci zdobyło nagranie, na którym widać, jak jeden z najpopularniejszych artystów zeszłego roku, portorykański wokalista Bad Bunny, wyrzuca telefon fanki, która próbowała zrobić sobie z nim wspólne zdjęcie. Twierdzi, że celowo zdecydował się na tak drastyczny krok, by "nauczyć szacunku" naruszających jego prywatność i przestrzeń osobistą fanów.

Nagranie skomentowali nie tylko fani artysty

Użytkownik Twittera Felix Victorino udostępnił w sieci nagranie, na którym widać, jak wokalista wyrywa telefon z rąk fanki i wyrzuca go do wody. Wszystko dlatego, że zbyt nachalnie prosiła o wspólne zdjęcie.

Nagranie podzieliło Twitterowiczów. Niektórzy twierdzili, że dziewczyna faktycznie przekroczyła pewną granicę, inni, że nie da się usprawiedliwić zachowania gwiazdy. Oburzenie w komentarzach pod nagranie wyrazili nie tylko fani piosenkarza, ale też osoby publiczne, m.in. politycy. Jego zdaniem przyczyną podobnych sytuacji jest wspieranie twórczości wykonawców, którzy choć piszą muzykę trafiającą do milionów słuchaczy, prywatnie są złymi ludźmi i wykorzystują swoją popularność w krzywdzący sposób.

Jedynymi winnymi tej sytuacji jesteście wy, którzy ubóstwialiście osobę, która jest mizoginem, oprawcą i do tego złym wokalistą. Sami jesteście winowajcami, bo słuchacie jego piosenek, kupujecie jego płyty i chwalicie go.

- skomentował amerykański polityk Darren Barrios, Republikanin pochodzenia kubańskiego.

Jest oświadczenie Bad Bunny'ego. Nie zamierza przepraszać

Benito Antonio Martínez Ocasio Ocasio, bo tak naprawdę nazywa się 28-latek, odniósł się do kontrowersyjnej sytuacji za pośrednictwem oficjalnego konta na Twitterze.

Osoba, która podchodzi do mnie, żeby się przywitać, coś mi powiedzieć lub po prostu się ze mną spotkać, zawsze otrzyma moją uwagę i szacunek. Jeśli ktokolwiek przyłoży mi telefon do twarzy, nie tylko uznam to za brak szacunku, ale i potraktuję to jako brak szacunku.

- napisał w swojej obronie. W zeszłym miesiącu ogłosił też przerwę w karierze, by poświęcić wolny czas na "nacieszenie się osiągnięciami". Bad Bunny został nazwany najczęściej odtwarzanym artystą na Spotify trzeci rok z rzędu. W 2022 zdobył też kolejną nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy album - Musica Urbana. Poza muzyką udziela się również w świecie wrestlingu.

Więcej o: