Pamiętacie Paddy'ego z The Kelly Family? Sześć lat spędził w klasztorze, dziś znów jest na szczycie

Podbijał serca fanów The Kelly Family, w latach 90. kochały się w nim nie tylko polskie nastolatki. Dziś Michael Patrick Kelly kontynuuje solową karierę. Ma 45 lat i zmienił się nie do poznania. Co u niego słychać?

Paddy Kelly to członek legendarnego zespołu The Kelly Family. Debiutował jako czterolatek, razem z rodziną występował na ulicach. W latach 90. w uroczym chłopcu podkochiwały się nastolatki nie tylko z Polski. W 2004 roku Michael Patrick Kelly odszedł z rodzinnego zespołu, a kilka lat później rozpoczął solową karierę. Występuje do dziś. Niedawno był jedną z gwiazd sylwestra z Polsatem. Co u niego słychać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ SPONSOROWANY] Zabieramy was na wycieczkę po Warszawie śladami Chopina

The Kelly Family w latach 90. podbijał listy przebojów. To Paddy Kelly był autorem największego hitu

Irlandzki zespół The Kelly Family koncertował na scenach w wielu krajach Europy, przyciągając tłumy. Największą sławę zyskał w latach 90., po wydaniu swojego ósmego albumu. To Paddy Kelly był autorem największego przeboju zespołu, piosenki "An Angel". Muzyk napisał ją dla swojej matki, Barbary Kelly, która zmarła w 1982 roku na raka piersi. Hit pojawił się na płycie "Over the Hump" z 1994 roku, która dała The Kelly Family ogromną sławę. Album był numerem jeden w Austrii, Niemczech i Szwajcarii. W samych Niemczech sprzedano ponad 3,5 mln egzemplarzy. The Kelly Family odniósł sukces także w Polsce, Holandii czy Hiszpanii. W 2002 roku zespół wziął udział w eliminacjach do 47. Konkursu Piosenki Eurowizji. Nieco później Michael Patrick Kelly postanowił rozpocząć solową karierę.

 

Zespoł Foo Fighters na premiera filmu 'Studio 666' miesiąc przed śmiercią Taylora Hawkinsa (drugi od prawej)Foo Fighters po śmierci Taylora będzie "innym zespołem". Zdradzili, co planują

 

Paddy Kelly odszedł z zespołu. "Miałem dosyć wszystkiego"

W 2004 roku Michael Patrick Kelly odszedł z zespołu i przeszedł załamanie nerwowe. Ściął długie włosy i przez sześć lat był mnichem we francuskim klasztorze. – Miałem dosyć wszystkiego. Ani rodzina, ani muzyka, nic nie przynosiło mi radości. Powiedziałem więc: "Basta!". I zacząłem się zastanawiać nad alternatywnym sposobem życia. Po drugie chciałem poznać Boga – wyznał w rozmowie z Gazetą Krakowską. Po opuszczeniu klasztoru poślubił Joelle, miłość z czasów nastoletnich. Wrócił też do kariery solowej.

 
 

Michał Wiśniewski i Justyna MajkowskaJustyna Majkowska podała powód odejścia z Ich Troje.

Do dziś cieszy się ogromną popularnością w Polsce. Michael Patrick Kelly i sylwester z Polsatem

Muzyk cieszy się w Polsce sporą popularnością, wielu fanów darzy go ogromnym sentymentem. – Polscy fani są niesamowici. Nieważne gdzie bym nie występował, w tłumie zawsze widzę kogoś z polską flagą. Polacy przemierzają tysiące kilometrów, żeby posłuchać mnie na żywo, śpią w samochodach albo przed halami koncertowymi, żeby znaleźć się w pierwszym rzędzie – przyznał kilka lat temu Paddy w wywiadzie dla portalu muzyka.interia.pl. W 2020 roku Kelly pojawił się jako gość w jednym z odcinków "The Voice of Poland". Dwa lata później zagrał podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów. Fani przyłapali go jednak na... playbacku.

 
Więcej o: