Pamiętacie Paddy'ego z The Kelly Family? Sześć lat spędził w klasztorze, dziś znów jest na szczycie

Podbijał serca fanów The Kelly Family, w latach 90. kochały się w nim nie tylko polskie nastolatki. Dziś Michael Patrick Kelly kontynuuje solową karierę. Ma 45 lat i zmienił się nie do poznania. Co u niego słychać?

Paddy Kelly to członek legendarnego zespołu The Kelly Family. Debiutował jako czterolatek, razem z rodziną występował na ulicach. W latach 90. w uroczym chłopcu podkochiwały się nastolatki nie tylko z Polski. W 2004 roku Michael Patrick Kelly odszedł z rodzinnego zespołu, a kilka lat później rozpoczął solową karierę. Występuje do dziś. Niedawno był jedną z gwiazd sylwestra z Polsatem. Co u niego słychać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ SPONSOROWANY] Zabieramy was na wycieczkę po Warszawie śladami Chopina

The Kelly Family w latach 90. podbijał listy przebojów. To Paddy Kelly był autorem największego hitu

Irlandzki zespół The Kelly Family koncertował na scenach w wielu krajach Europy, przyciągając tłumy. Największą sławę zyskał w latach 90., po wydaniu swojego ósmego albumu. To Paddy Kelly był autorem największego przeboju zespołu, piosenki "An Angel". Muzyk napisał ją dla swojej matki, Barbary Kelly, która zmarła w 1982 roku na raka piersi. Hit pojawił się na płycie "Over the Hump" z 1994 roku, która dała The Kelly Family ogromną sławę. Album był numerem jeden w Austrii, Niemczech i Szwajcarii. W samych Niemczech sprzedano ponad 3,5 mln egzemplarzy. The Kelly Family odniósł sukces także w Polsce, Holandii czy Hiszpanii. W 2002 roku zespół wziął udział w eliminacjach do 47. Konkursu Piosenki Eurowizji. Nieco później Michael Patrick Kelly postanowił rozpocząć solową karierę.

 
 

Paddy Kelly odszedł z zespołu. "Miałem dosyć wszystkiego"

W 2004 roku Michael Patrick Kelly odszedł z zespołu i przeszedł załamanie nerwowe. Ściął długie włosy i przez sześć lat był mnichem we francuskim klasztorze. – Miałem dosyć wszystkiego. Ani rodzina, ani muzyka, nic nie przynosiło mi radości. Powiedziałem więc: "Basta!". I zacząłem się zastanawiać nad alternatywnym sposobem życia. Po drugie chciałem poznać Boga – wyznał w rozmowie z Gazetą Krakowską. Po opuszczeniu klasztoru poślubił Joelle, miłość z czasów nastoletnich. Wrócił też do kariery solowej.

 
 

Do dziś cieszy się ogromną popularnością w Polsce. Michael Patrick Kelly i sylwester z Polsatem

Muzyk cieszy się w Polsce sporą popularnością, wielu fanów darzy go ogromnym sentymentem. – Polscy fani są niesamowici. Nieważne gdzie bym nie występował, w tłumie zawsze widzę kogoś z polską flagą. Polacy przemierzają tysiące kilometrów, żeby posłuchać mnie na żywo, śpią w samochodach albo przed halami koncertowymi, żeby znaleźć się w pierwszym rzędzie – przyznał kilka lat temu Paddy w wywiadzie dla portalu muzyka.interia.pl. W 2020 roku Kelly pojawił się jako gość w jednym z odcinków "The Voice of Poland". Dwa lata później zagrał podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów. Fani przyłapali go jednak na... playbacku.

 
Więcej o: