Lider Budki Suflera przejdzie poważną operację. Zamiast na koncert dla WOŚP, trafi do szpitala

Tomasz Zeliszewski, lider Budki Suflera ogłosił, że zespół nie zagra na żadnym koncercie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Muzycy nadal wspierają inicjatywę Jurka Owsiaka, jednak perkusista Budki musi zadbać o swoje zdrowie. Artysta przejdzie poważną operację.

Budka Suflera w 2014 roku ogłosiła zakończenie działalności i ruszyła w pożegnalną trasę koncertową. 5 lat później grupa ogłosiła powrót bez udziału Krzysztofa Cugowskiego na czele z Romualdem Lipko. Niestety znany kompozytor zmarł w 2020 roku na skutek choroby nowotworowej. Wówczas pieczę nad formacją przejął Tomasz Zeliszewski, wieloletni menadżer i perkusista.

Zobacz wideo Cenzura w MTV zaczęła się od Queen. Jakie teledyski wzbudziły największe kontrowersje?

Budka Suflera nie zagra na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Muzyk często kontaktuje się z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Informuje w ten sposób o planach zespołu, najbliższych koncertach i wydawnictwach. Tym razem Zeliszewski przekazał na Instagramie niepokojące wieści.

Budka Suflera od lat chętnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Również w tym roku zespół miał okazję zagrać na charytatywnym koncercie nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju. Niestety grupa musi całkowicie zrezygnować z wzięcia udziału w akcji Jurka Owsiaka.

"Szanowni Producenci, Organizatorzy i Wolontariusze działający na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Serdecznie dziękujemy za liczne zaproszenia koncertowe, jakie do Budki Suflera zostały skierowane z kraju i zagranicy." - pisze Zeliszewski.

Tomasz Zeliszewski ma kłopoty zdrowotne. Przejdzie poważną operację

Niestety na wszystkie zaproszenia zespół musiał odpowiedzieć odmownie. Stało się tak ze względu na stan zdrowia Tomasza Zeliszewskiego, który 11 stycznia przejdzie poważną operację.

Jan Borysewicz Borysewicz: Nikt w Polsce miał się nie dowiedzieć, co robiliśmy za granicą

"11 stycznia 2023 roku, w szpitalu w Lublinie mam wyznaczony termin poważnego zabiegu operacyjnego. Nie jest zatem możliwe, abyśmy mogli zagrać na którymkolwiek koncercie WOŚP w tegorocznym terminie."

Muzyk podkreśla, że nie ma mowy o zastępstwach, bo Budka "to zespół, nie projekt" oraz zaznacza, że zespół niezmiennie wspiera inicjatywę Fundacji, a także ma nadzieję, że zagra koncert w szczytnym celu już za rok.

 

Tomasz Zeliszewski - perkusista, autor tekstów, kompozytor, producent i menadżer, obecnie lider Budki Suflera ma 67 lat.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: