Dwa polskie albumy w globalnym zestawieniu Spotify. Platforma opublikowała ostatnią topkę minionego roku

Platforma Spotify podsumowała ostatni tydzień minionego roku. W zestawieniu najgorętszych światowych debiutów znalazły się aż dwa polskie albumy. Jak widać, rodzimi raperzy postanowili pożegnać rok z przytupem.

Spotify na bieżąco monitoruje gust muzyczny i preferencje swoich użytkowników. Platforma dzieli się statystykami w postaci Spotify Charts, z których możemy dowiedzieć się, jak wyglądają światowe trendy, uwzględniając dowolny czas oraz precyzując region czy gatunek muzyczny, które nas interesują.

Zobacz wideo Cenzura w MTV zaczęła się od Queen. Jakie teledyski wzbudziły największe kontrowersje?

Dwie polskie płyty w globalnym zestawieniu Spotify

Coraz częściej w globalnych statystykach streamera można znaleźć polskich wykonawców. W sierpniu 2022 młody raper Mata znalazł się na trzecim miejscu tygodniowego podsumowania debiutów z utworem "JESTEM POJ384NY" wyprzedzając tym samym kompozycję Paula Londry z gościnnym udziałem Eda Sheerana oraz kawałek "Her" Megan Thee Stallion.

Tym razem Spotify opublikowało trendy z ostatniego tygodnia minionego roku. W zestawieniu najchętniej odtwarzanych albumów, które zadebiutowały na platformie dominuje Fuerza Regida - czteroosobowa grupa z Kalifornii to prekursorzy stylu "requinto urbano" skupiającego się na kulturze latynoskiej. Ich płyty zajęły dwie pierwsze pozycje na liście.

Kukon, Kabe i Miszel podbijają Spotify

Podium topki zamyka Zach Bryan, który dał się poznać szerszemu gronu odbiorców dzięki YouTube'owi. W zestawieniu znajdziemy jego album live o wymownym tytule "All My Homies Hate Ticketmaster".

Na liście znalazły się również dwa polskie albumy. Oba należą do artystów hip-hopowych, którzy od lat dominują na krajowym rynku wydawniczym. 5. miejsce przypadło Kukonowi i jego płycie "Ogrody Mixtape 3". Zaraz za nim, na 6. miejscu uplasowali się Kabe i Miszel z krążkiem "Złote przeboje" wydanym w wytwórni QueQuality.

 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: