Krzysztof Cugowski zdradził, ile emerytury wypłaca mu ZUS. Wysokość jego składek szokuje

Były lider zespołu Budka Suflera, Krzysztof Cugowski, występuje na scenie od ponad 50 lat. Pomimo wielu lat pracy, wokalista, nie może liczyć na wysoką emeryturę. Zdradził, jaka wysokość świadczenia przysługuje mu z ZUS.

Krzysztof Cugowski to bez wątpienia ikona polskiej sceny muzycznej. Największą rozpoznawalność przyniósł mu rockowy zespół Budka Suflera, którego wokalista był współzałożycielem. Artysta kilka lat temu osiągnął wiek emerytalny, lecz kwota, jaką otrzymuje od ZUS-u, może niektórych zaskoczyć. 

Zobacz wideo Krzysztof Cugowski o debiucie Jacka Kawalca w Budce Suflera

Krzysztof Cugowski opowiedział o swojej emeryturze. Jaką kwotę otrzymuje z ZUS?

Według doniesień "Super Expressu", emerytura Krzysztofa Cugowskiego wynosi obecnie 1000 zł miesięcznie. Jest to zapewne powód, dla którego 72-letni wokalista mimo osiągnięcia wieku emerytalnego, wciąż jest aktywny zawodowo. — Nie mogę narzekać. I nie mam pretensji do losu, że po sukcesie, który odniosłem, teraz nie powinienem się zastanawiać, czy ja będę miał z czego żyć, gdybym przestał grać, czy nie. Zarobiłem troszkę pieniędzy, ale nawet nie porównuję się do ludzi zamożnych, bogatych — powiedział w jednym z wywiadów Cugowski.

Emerytura Krzysztofa Cugowskiego to wynik niskich składek. Wynosiły 14 groszy rocznie

Jak poinformował portal gwiazdy.wp.pl, niska emerytura Cugowskiego to wynik preferencyjnych składek ZUS, z których przez lata korzystał. Wynosiły one bowiem 14 groszy rocznie. Początkowo jego emerytura wynosiła ok. 570 zł miesięcznie, jej wzrost był wynikiem podnoszenia minimalnej emerytury obowiązującej w Polsce i waloryzacji. Muzyk podczas trwania pandemii przyznał jednak, że ma oszczędności. - W związku z tym, że pracuję bardzo wiele lat, moja sytuacja jest trochę lepsza, bo ja mogę prawdopodobnie dłużej nie grać i jakoś przeżyję. - wyznał

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: