Autor przeboju "Sen o Warszawie" trafił do szpitala w ciężkim stanie. Marek Gaszyński napisał ponad 150 utworów dla znanych artystów

"Sen o Warszawie", "Gdzie się podziały tamte prywatki", "Nie zadzieraj nosa" - to tylko kilka z przeszło 150 piosenek, do których teksty napisał Marek Gaszyński. 83-letni twórca trafił do szpitala w ciężkim stanie. Smutną wiadomość przekazała w mediach społecznościowych jego córka.

Marek Gaszyński to znany polski dziennikarz i prezenter muzyczny. Twórca przez lata pracował w Rozgłośni Harcerskiej oraz w Polskim Radiu. Od 1964 roku zajmuje się też pisaniem tekstów piosenek.

Zobacz wideo "Fenomen" - film dokumentalny o Owsiaku i historii WOŚP. "Pierwszy finał? Chodziliśmy po pieniądzach, harcerze je prasowali"

Marek Gaszyński trafił do szpitala w ciężkim stanie. Smutne wieści przekazała córka autora "Snu o Warszawie"

Pierwszym utworem, jaki wyszedł spod pióra Gaszyńskiego, był "Czy wiesz" stworzony do muzyki Czesława Niemena. Przez kolejne lata dziennikarz pisał dla polskich gwiazd takich jak Breakout, Czerwone Gitary, Halina Frąckowiak, Wojciech Gąssowski, Niebiesko-Czarni czy Tadeusz Woźniak.

Dziś twórca ma 83 lata, a jego córka, Marta Gaszyńska przekazała w mediach społecznościowych bardzo przykre wieści. Jej tata trafił do szpitala w ciężkim stanie.

Natalia Niemen o utworze Natalia Niemen o utworze "Dziwny jest ten świat": To nie manifest polityczny

"Kochani, nasz tata i dziadek, Marek Gaszyński, przebywa obecnie w ciężkim stanie w szpitalu. Ogromnie proszę w imieniu swoim, jak i całej rodziny, o przesyłanie mu dobrej energii, by jak najszybciej wyzdrowiał i wrócił do nas, jak zawsze uśmiechnięty i pełen energii. Idzie już ku lepszemu, tata dzielnie walczy, ale wasze wsparcie jest mu bardzo potrzebne" - pisze przejęta Gaszyńska.

Autor "Snu o Warszawie" trafił do szpitala

Z kolei Grażyna Orlińska, poetka, autorka tekstów piosenek dodaje: "Marek Gaszyński - gigant polskiego tekściarstwa, autor niezliczonej ilości przebojów i wielu książek, przeuroczy gawędziarz, mistrz dowcipu i celnej pointy, żywa encyklopedia piosenki...potrzebuje naszego mentalnego wsparcia. Jest w szpitalu, w ciężkim stanie.. Otoczmy go dobrymi myślami... Marku, Przyjacielu - to nieprawda, że nie ma ludzi niezastąpionych. Wracaj...proszę, wracaj...". [pisownia oryginalna]

Dzięki Gaszyńskiemu cała Polska może nucić wielkie przeboje takie jak "Nie zadzieraj nosa" Czerwonych Gitar, "Gdzie się podziały tamte prywatki" wykonywane przez Wojciecha Gąssowskiego oraz "Sen o Warszawie" Czesława Niemena. Ostatni utwór do dziś pozostaje najprawdopodobniej najważniejszą piosenką napisaną przez dziennikarza.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl