Ile wyniesie emerytura Zenka Martyniuka? Król disco polo będzie mógł liczyć na pokaźny przelew z ZUS

Choć wielu artystów żali się na niskie świadczenia emerytalne, to są też tacy, którzy zawczasu postanowili zabezpieczyć się finansowo na przyszłość. Zadbał o to podobno Zenek Martyniuk. Na jaką emeryturę może liczyć muzyk?

Król disco polo, Zenon Martyniuk, postanowił zabezpieczyć się finansowo. 53-letni muzyk na swoje konto emerytalne odkłada podobno sporą sumę pieniędzy. Kwota, jaką może otrzymywać od ZUS, niektórych może zaskoczyć.

Zenon Martyniuk zadbał o swoją przyszłość. Muzyk opłaca składki ZUS

W mediach rozgorzała dyskusja na temat wysokości emerytur polskich artystów. Wiele gwiazd show-biznesu żali się na niskie świadczenia emerytalne, lecz powodem takiej sytuacji jest odprowadzanie bardzo niskich składek na ZUS. Niektórzy otwarcie przyznają, że nie przekazywali pieniędzy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego wciąż muszą pracować.

Zobacz wideo Zenon Martyniuk szczerze o synu. "Gazety mają prawo pisać. Trochę jest prawdy i trochę nie". Opowiedział też o wnuczce

Zenon Martyniuk nie chce podzielić losu innych gwiazd, dlatego postanowił uczyć się na błędach koleżanek i kolegów z branży. Muzyk disco polo od pewnego czasu odkłada podobno na konto emerytalne pokaźną sumę pieniędzy. Prognozowana wysokość emerytury artysty naprawdę robi wrażenie, a przed Martyniukiem jeszcze 12 lat pracy, zanim osiągnie wiek uprawniający do pobierania świadczenia.

Król disco polo będzie otrzymywać wysoką emeryturę. Kwota robi wrażenie

Zenon Martyniuk udowodnił, że jest zapobiegliwy i rozsądnie inwestuje zarobione pieniądze. Artysta przyznał, że postanowił zadbać o swoją przyszłość i skrupulatnie odkłada pieniądze na konto emerytalne. Jak podaje portal SuperBiznes, muzyk przelewa na ZUS aż 4 tys. zł miesięcznie. Wysokość składki sprawia, że po osiągnięciu wieku emerytalnego, król disco polo może liczyć nawet na ponad 5 tys. zł emerytury.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: